Обережно шахраї: поради для рівнян, як вберегти заощадження від смс-аферистів

Обережно шахраї: поради для рівнян, як вберегти заощадження від смс-аферистів
0
1593
0
Обережно шахраї: поради для рівнян, як вберегти заощадження від смс-аферистів

Сьогодні практично кожен українець використовує банківські пластикові карти. Однак розвиваються не лише електронні технології. Виманювати секретні дані платіжних карток злочинцям допомагають психологія, акторська майстерність та сучасні технології. На Рівненщині знову активізувались смс - шахраї, жителям області почали надходити сумнівні смс- повідомлення, з номерів різних операторів мобільного зв`язку та стаціонарних телефонів.

Втім, наївних українців залишається дедалі менше, а тому шахраї вдосконалюють свої методи роботи.

Нові казки від "банківських службовців". Як і раніше, лжебанкіри найчастіше використовують такі легенди:

-"ваша картка заблокована";

-"по картці проводяться підозрілі операції, на кшталт оплати покупок";

-"потрібно перереєструвати картку та пройти верифікацію";

-"вам надійшов платіж, але щоб зарахувати гроші, потрібні всі дані картки".

В свою чергу, ми не радимо вам реагувати на повідомлення такого типу, більше того телефонувати на невідомі номери. Адже коли власник карти дзвонить за цим номером, шахраї, видаючи себе за працівників банку, намагатимуться "виманити" всю інформацію про ваш рахунок. В жодному разі не розголошуйте конфіденційну інформацію - кодове слово, номер карти та термін її дії. пін-код та три цифри на зворотньому боці картки. 

Для громадян, які здійснюють покупки через інтернет, ПриватБанк підготував правила безпечного шопінгу: що варто пам'ятати про Інтернет-платежі

Постійний розвиток технологій, невпинне зростання темпу життя та збільшення кількості інтернет-магазинів та сервісів онлайн-оплати призводить до щоденного нарощування кількості платежів у Всесвітній мережі. Щомісяця клієнти ПриватБанку купують в українських і зарубіжних інтернет-магазинах товарів на суму понад 7,5 млрд грн. Відповідно за даними статистики #cashless, у серпні 2018 року клієнти банку оплатили картками на цю суму 13 млн покупок в Інтернеті.

“Система інтернет-платежів зручна в користуванні та відзначається простою процедурою проведення операцій, дозволяє економити час при здійсненні платежів у мережі Інтернет, а сучасний рівень ринку дозволяє придбати та оплатити практично будь-які товари та послуги в онлайн-режимі, - розповідає керівник напрямку платежів та переказів Північно-Західного РУ Олександр Нерук. - Наразі інтернет-платежами клієнти найчастіше оплачують комунальні та інші рахунки, купують товари в інтернет-магазинах та купують квитки на транспорт”.

Разом з тим в банку наголошують, що оплачуючи послуги онлайн, варто пам'ятати про безпеку та конфіденційність особистих даних. Для уникнення можливого розповсюдження даних карти та банківського рахунку, що можуть потрапити до шахраїв, варто пам'ятати декілька простих правил безпеки:

 Зберігайте конфіденційність даних карткового рахунку та паролів.

Найголовніше правило безпеки. Карта - особистий платіжний інструмент, дані якої потрібно зберігати в таємниці.Зберігайте ПІН-код, логін, CVV-код картки та пароль від системи Інтернет-банку Приват24 в недоступному для інших місці та не допускайте їх розголошення. Важливо пам'ятати, що для оплати в онлайн-сервісах та інтернет-магазинах не потрібні ІПН, дата народження чи інші особисті дані. Не повідомляйте подібну інформацію ні в якому разі.

Створіть додаткову інтернет-картку тарегулюйте ліміт інтернет-платежів.

Для безпечних розрахунків в мережі ПриватБанк рекомендує відкрити віртуальну інтернет-картку у Приват24 чи додатковий окремий пластик. За замовчуванням на банківській карті встановлено ліміт на суму оплати в Інтернеті, щоб запобігти шахрайству та крадіжці коштів з рахунку клієнта. Встановіть необхідний ліміт на оплату онлайн, виходячи з власної кількості платежів онлайн. Установити або змінити інтернет-ліміт ви можете в будь-який час у Приват24 (меню «Мої рахунки» > «Керування карткою/рахунком» > «Оплата в Інтернеті»).

Сплачуйте послуги тільки на сайтах з захищеним з'єднанням.

Сучасні браузери зазвичай автоматично блокують ненадійні сайти та запитують дозвіл на оплату у користувача. Надійний сайт сертифікований за відповідним стандартом до вимог зберігання, обробки, передачі та управління даними власників платіжних карт. Адреса безпечного ресурсу починається з . Також рекомендується здійснювати оплати тільки з особистих пристроїв. Адже паролі та дані на сторонніх девайсах можуть зберегтися, та зловмисники зможуть скористатися вашою карткою.

Крім вище згаданих правил, клієнти ПриватБанку можуть ознайомитись з детальною інструкцією “Як зручно та безпечно купувати і Інтернеті” та скористатись спеціально розробленим навчанням, де кожен власник карти може здійснити тестову покупку та переконатись в безпеці та прозорості сервісу.

Дотримуючись цих елементарних правил безпеки, кожен клієнт має можливість легко, без черг та в найшвидший термін здійснити безпечний платіж не виходячи з дому. Разом з тим лінія підтримки 3700 та чат-онлайн ПриватБанку працюють в режимі 24/7/365, де завжди можна отримати додаткову консультацію з усіх питань щодо банківського обслуговування та проведення платежів.

За даними банку, постійно купують в інтернет-магазинах понад 3 млн користувачів банківських карток. При цьому зараз українці віддають перевагу вітчизняним інтернет-магазинам: на частку українського онлайн-маркету припадає 79,7% оплат, і тільки 20,3% купівель здійснюється в зарубіжних інтернет-магазинах.

 

0
Гроші # Рівне # телефонні шахраї # Приват Банк
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
106
Свято наближається!: У Рівне приїде легендарна вантажівка "Coca-Cola"
0
Читати далі
31
Рівняни стали тренерами збірних України з баскетболу
Рівняни Марина Максимчук та В’ячеслав Ковалевський увійшли до тренерських складів збірних команд України з баскетболу.
0
Читати далі
342
Поліція Рівненщини оголосила в розшук злочинців
0
Читати далі
60
Де завтра у Рівному не буде світла?
0
Читати далі
168
Горбаківська сільська рада уникає тендерів витрачаючи бюджетні кошти?
1
Читати далі
467
У Рівному відбудеться Зимова казка зі Святим Миколаєм
0
Читати далі
175
Викладачі "Острозької академії" отримають ділянки аби оформити власне житло
0
Читати далі
68
На Рівненщині чоловік через ревнощі ледве не зарізав двох односельців
0
Читати далі
363
Музичний сюрприз: у Рівному відбудеться концерт гурту "МЕРІ"
0
Читати далі