Офіційна позиція ФЛАУ щодо порушення дисциплінарних проваджень проти рівненських спортсменок

Офіційна позиція ФЛАУ щодо порушення дисциплінарних проваджень проти рівненських спортсменок
0
561
0
Офіційна позиція ФЛАУ щодо порушення дисциплінарних проваджень проти рівненських спортсменок

25 липня 2017 року Федерація легкої атлетики України отримала копії листів, направлених від імені Підрозділу з легкоатлетичної етики ІААФ (Athletics Integrity Unit) Ользі Земляк та Олесі Повх з повідомленням про порушення проти них розслідування щодо потенційного порушення антидопінгових правил ІААФ (використання або спроба використання забороненої речовини чи забороненого методу) з огляду на результати дослідження їхніх зразків сироватки крові. Атлеток було повідомлено, що незалежні експерти зробили висновок: несприятливий результат аналізів не може бути пояснений інакше, окрім як зовнішнім втручанням.

Олесі Повх і Ользі Земляк було запропоновано надати пояснення щодо висунутого обвинувачення не пізніше ніж до 1 серпня 2017 року. В додатках до листа було надіслано висновки експертів, результати тестів сироватки крові, документація щодо відбору зразків та інформація про методику оцінювання.

1 серпня Ольга Земляк та Олеся Повх надіслали до AthleticsIntegrity Unit свої пояснення, які були визнані як недостатні для пояснення аномальних результатів тестів. Відповідно, ІААФ прийняла рішення, що підозри щодо порушення антидопінгових правил та результати тестів і висновки експертів є обгрунтованими.

В свою чергу, зважаючи на заявлену позицію ІААФ, Комісія юридичних проваджень Федерації легкої атлетики України прийняла рішення про тимчасове відсторонення Ольги Земляк та Олесі Повх від усіх змагань на національному та міжнародному рівнях та внесла на розгляд Виконавчого комітету ФЛАУ питання про виключення Ольги Земляк та Олесі Повх зі складу офіційної делегації національної збірної команди України з легкої атлетики для участі у чемпіонаті світу з легкої атлетики, 4-13.08.2017, м. Лондон.

2 серпня Виконавчий комітет ФЛАУ ухвалив рішення про виключення зі складу офіційної делегації національної збірної команди України з легкої атлетики для участі у чемпіонаті світу з легкої атлетики, 4-13.08.2017, м. Лондон, атлеток Ольгу Земляк, Олесю Повх та тренера Ольги Земляк Сергія Басенка у зв'язку з порушенням проти Ольги Земляк та Олесі Повх дисциплінарних проваджень ІААФ.

Федерація легкої атлетики України неухильно вживає заходів щодо профілактики запобігання застосуванню і розповсюдженню допінгу в легкій атлетиці з метою зменшення та остаточного усунення допінгу у спорті.

Боротьба з допінгом – один з основних напрямків діяльності ФЛАУ. Винятків в цій боротьбі не існує. ФЛАУ завжди діяла і буде діяти в межах, встановлених Кодексом ВАДА та правилами ІААФ. Це означає, що спортсмени, проти яких порушуються антидопінгові провадження, будуть відсторонюватися від участі в будь-яких легкоатлетичних заходах. Але встановлення вини того чи іншого спортсмена буде результатом незалежного та неупередженого розслідування відповідного дисциплінарного органу.

На нашу думку, намагання Ольги Земляк та Олесі Повх не виконувати рішення щодо їх відсторонення псує імідж ІААФ, ФЛАУ та спортивного руху в цілому. Їх публічні заяви, вчинені до розгляду справи дисциплінарним органом по суті, є порушенням етичних норм та правил конфіденційності з метою уникнення відповідальності.

Грати за правилами – прямий обов'язок Федерації легкої атлетики України. Неухильне та наполегливе протистояння використанню допінгу у спорті є елементом захисту інтересів  спортсменів всіх рівнів, в тому числі молодого покоління легкоатлетів.

Федерація легкої атлетики України не допустить ніяких інсинуацій, які б могли дискредитувати як ФЛАУ, так і будь-кого із добросовісних її членів.

 

Прес-служба

Федерації легкої атлетики України

0
# Рівненщина # спорт
Читайте також
269
На Рівненщині знайшли гриба-патріота
Знайшли такий гриб у Рокитнівському районі в урочищі "Кобила" біля села Залав'я
0
Читати далі
43
Житель Рівненщини зберігав удома п’ять гранат, які привіз із зони АТО (ФОТО)
0
Читати далі
114
На Рівненщині співробітник пошти виявився "липким на руку"
На початку вересня до Дубенського відділу поліції надійшла заява про крадіжку чотирьох гаджетів в одному із місцевих відділень експрес-доставки
0
Читати далі
37
На Рівненщині з'явилась ще одна патріотична зупинка
Цього разу у селі Мирне Костопільського району
0
Читати далі
35
Кривднику багатодітної жінки обрали запобіжний захід
0
Читати далі
104
Скільки засуджених звільниться з колоній Рівненщини на підставі закону про амністію
2 вересня 2017 року Президент України підписав Закон “Про амністію в 2016 році”.
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
142
У Греції у авіакатастрофі загинули мешканці Рівненщини
0
Читати далі
116
Сергій Притула: "Ми зробили нову дуже добротну програму і збираємось традиційно розсмішити нею Рівне"
Жовтень у Рівнян намічається початися із дуже гумористичної та веселої ноти. До нас в гості їдуть "Вар'яти". Представляти цих славних хлопців непотрібно. Разом з тим, редакція сайту "ВСЕ" поцікавилася у фронтмена колективу Сергія Притули, що україномовн
0
Читати далі
36
Патрульна поліція Рівного продовжує прийом документів на роботу
0
Читати далі
58
Рівнян запрошують на "Само-гонку"
0
Читати далі
41
Небайдужий сусід допоміг піймати псевдо-ворожок на Рівненщині
Панянці знімали порчу.
0
Читати далі
252
Через зливу та підтоплення вулиць змінили логотип Рівного [Фотожаби]
0
Читати далі
63
У Рівному знову неповнолітній за кермом
0
Читати далі
269
На Рівненщині знайшли гриба-патріота
Знайшли такий гриб у Рокитнівському районі в урочищі "Кобила" біля села Залав'я
0
Читати далі
368
Поновлення на посаді Приварського: суддя не задовольнила клопотання про свій відвід
0
Читати далі