Офіційна позиція ФЛАУ щодо порушення дисциплінарних проваджень проти рівненських спортсменок

Офіційна позиція ФЛАУ щодо порушення дисциплінарних проваджень проти рівненських спортсменок
0
578
0
Офіційна позиція ФЛАУ щодо порушення дисциплінарних проваджень проти рівненських спортсменок

25 липня 2017 року Федерація легкої атлетики України отримала копії листів, направлених від імені Підрозділу з легкоатлетичної етики ІААФ (Athletics Integrity Unit) Ользі Земляк та Олесі Повх з повідомленням про порушення проти них розслідування щодо потенційного порушення антидопінгових правил ІААФ (використання або спроба використання забороненої речовини чи забороненого методу) з огляду на результати дослідження їхніх зразків сироватки крові. Атлеток було повідомлено, що незалежні експерти зробили висновок: несприятливий результат аналізів не може бути пояснений інакше, окрім як зовнішнім втручанням.

Олесі Повх і Ользі Земляк було запропоновано надати пояснення щодо висунутого обвинувачення не пізніше ніж до 1 серпня 2017 року. В додатках до листа було надіслано висновки експертів, результати тестів сироватки крові, документація щодо відбору зразків та інформація про методику оцінювання.

1 серпня Ольга Земляк та Олеся Повх надіслали до AthleticsIntegrity Unit свої пояснення, які були визнані як недостатні для пояснення аномальних результатів тестів. Відповідно, ІААФ прийняла рішення, що підозри щодо порушення антидопінгових правил та результати тестів і висновки експертів є обгрунтованими.

В свою чергу, зважаючи на заявлену позицію ІААФ, Комісія юридичних проваджень Федерації легкої атлетики України прийняла рішення про тимчасове відсторонення Ольги Земляк та Олесі Повх від усіх змагань на національному та міжнародному рівнях та внесла на розгляд Виконавчого комітету ФЛАУ питання про виключення Ольги Земляк та Олесі Повх зі складу офіційної делегації національної збірної команди України з легкої атлетики для участі у чемпіонаті світу з легкої атлетики, 4-13.08.2017, м. Лондон.

2 серпня Виконавчий комітет ФЛАУ ухвалив рішення про виключення зі складу офіційної делегації національної збірної команди України з легкої атлетики для участі у чемпіонаті світу з легкої атлетики, 4-13.08.2017, м. Лондон, атлеток Ольгу Земляк, Олесю Повх та тренера Ольги Земляк Сергія Басенка у зв'язку з порушенням проти Ольги Земляк та Олесі Повх дисциплінарних проваджень ІААФ.

Федерація легкої атлетики України неухильно вживає заходів щодо профілактики запобігання застосуванню і розповсюдженню допінгу в легкій атлетиці з метою зменшення та остаточного усунення допінгу у спорті.

Боротьба з допінгом – один з основних напрямків діяльності ФЛАУ. Винятків в цій боротьбі не існує. ФЛАУ завжди діяла і буде діяти в межах, встановлених Кодексом ВАДА та правилами ІААФ. Це означає, що спортсмени, проти яких порушуються антидопінгові провадження, будуть відсторонюватися від участі в будь-яких легкоатлетичних заходах. Але встановлення вини того чи іншого спортсмена буде результатом незалежного та неупередженого розслідування відповідного дисциплінарного органу.

На нашу думку, намагання Ольги Земляк та Олесі Повх не виконувати рішення щодо їх відсторонення псує імідж ІААФ, ФЛАУ та спортивного руху в цілому. Їх публічні заяви, вчинені до розгляду справи дисциплінарним органом по суті, є порушенням етичних норм та правил конфіденційності з метою уникнення відповідальності.

Грати за правилами – прямий обов'язок Федерації легкої атлетики України. Неухильне та наполегливе протистояння використанню допінгу у спорті є елементом захисту інтересів  спортсменів всіх рівнів, в тому числі молодого покоління легкоатлетів.

Федерація легкої атлетики України не допустить ніяких інсинуацій, які б могли дискредитувати як ФЛАУ, так і будь-кого із добросовісних її членів.

 

Прес-служба

Федерації легкої атлетики України

0
# Рівненщина # спорт
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Читайте також
39
Особливості нарахування пенсії для жителів Рівненщини
Які є нюанси у пенсійній реформі?
0
Читати далі
40
Покласти асфальт, і латати його через тиждень: ремонт по-рівненські
Жителі Сарн обурюються ремонту доріг
0
Читати далі
69
Історичне місто Рівненщини підлаштовують під великий потік авто
Дубно оновлюється
0
Читати далі
53
На Рівненщині активізувався грип
У Рівненській області спостерігається сезонний ріст захворюваності на грип та інші гострі респіраторні інфекці
0
Читати далі
86
Лісгоспу на Рівненщині загрожує банкрутство через Укрзалізницю?
Мова йтиме про станцію «Антонівка» у Володимирецькому районі, що на Рівненщині.
0
Читати далі
65
Чим гордиться Костопільський район, що на Рівненщині?
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
19
Одна з центральних доріг на Рівненщині засипається сумішшю п'яним працівником
0
Читати далі
39
Особливості нарахування пенсії для жителів Рівненщини
Які є нюанси у пенсійній реформі?
0
Читати далі
485
У Рівному військові пенсіонери "штурмували" пенсійний фонд [Фото]
0
Читати далі
40
Покласти асфальт, і латати його через тиждень: ремонт по-рівненські
Жителі Сарн обурюються ремонту доріг
0
Читати далі
42
За 600 грн можна проїхатись з Рівного в Польщу, і ввечері повернутись додому
Новий графік руху потягу Здолбунів-Холм
0
Читати далі
268
Чоловіки в балаклавах та камуфляжній формі побили іноземців та пограбували готельний комплекс на Рівненщині
Поліція розшукує злочинців
0
Читати далі
112
Суд ізолював від суспільства ґвалтівника 17-річної жительки Рівненщини на 10 років
Трагедія сталась у Дубно
0
Читати далі
23
78 - саме таку річницю відсвяткував Рівненський гарнізонний госпіталь
0
Читати далі
83
В Рівному розкажуть батькам про вакцинацію
У четвер 23 листопада відбудеться семінар для батьків на тему: «Вакцинація як профілактика небезпечних захворювань»
0
Читати далі