Оформити лікарняний рівняни зможуть онлайн

Оформити лікарняний рівняни зможуть онлайн
0
245
0
Оформити лікарняний рівняни зможуть онлайн

Про це заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль заявив під час прес-брифінгу «Розвиток державних фондів соціального страхування: проблеми та перспективи».

– З 1 квітня в Україні з’являться електронні лікарняні. Це буде перший етап, але цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування. Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію у системі соціального страхування України, наголосив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра соціальної політики, електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних.

– Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим,
– підкреслив Олег Коваль. 

Так, передбачається:

– Кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом;

– Електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар;

– Можливість відслідковувати потенційні «схеми».

Як резюмував Олег Коваль, перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: