Нардеп Осуховський пропонує визнати Україну правноступницею УНР, а не Радянського союзу

Нардеп Осуховський пропонує визнати Україну правноступницею УНР, а не Радянського союзу
0
244
0
Нардеп Осуховський пропонує визнати Україну правноступницею УНР, а не Радянського союзу

Нещодавно розгорнулася дискусія довкола ініціативи свободівців визнати Україну правонаступницею УНР. Ще 2007 року ВО "Свобода" розробила проект Національної Конституції, де зафіксовано, що сьогоднішня Україна є спадкоємицею Української Народної Республіки, а УРСР була окупаційною адміністрацією.

22 січня 2018 року,народні депутати-націоналісти подали до парламенту законопроект "Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки”. А цьогоріч, 10 жовтня,  зареєстрували проект постанови ВРУ "Про День Незалежності України".  

У цих документах вони запропонованували встановити відлік незалежності Української держави з дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки - 22 січня 1918 року і вважати саме цю дату - Днем Незалежності України, а 24 серпня - Днем відновлення Незалежності України.

"Націоналісти не пропонують скасовувати відзначення 24 серпня як Дня Незалежності і як державного свята, а вважати цю дату Днем відновлення незалежності. Тобто ми хочемо на законодавчому рівні визнати те, що Україна – спадкоємиця УНР, що вона стала державою сто років тому, попри те, що більшість цього часу перебувала під окупацією" - наголосив один із авторів ініціатив, народний депутат України Олег Осуховський. "Сьогодні ми пожинаємо плоди того, що досі не визнано на державному рівні - факт окупації українських земель комуністичною Москвою у 1917-91 рр., а також того, що Україна юридично визнавала себе спадкоємцем окупаційної адміністрації – так званої "Української Радянської Соціалістичної Республіки". На відміну від держав Балтії, які відразу ж проголосили відновлення втраченої у 1940 році незалежності, визнавши радянський режим окупантом з усіма відповідними наслідками для державотворення".

Задля відновлення історичної справедливості необхідно визнати спадкоємність сучасної держави України від Української Народної Республіки. Цей закон також необхідний, аби закріпити статус СССР як держави-окупанта. Це особливо важливо  на сучасному етапі, враховуючи збройну агресію Російської Федерації проти України, а також анексію Криму та окупацію частини території України", - зазначає Олег Осуховський.

Таким чином, Свободівці пропонують на законодавчому рівні  встановити, що Україна не є відповідальною за злочини, скоєні тоталітарним комуністичним режимом в період окупації її території з 18 березня 1921  року по 23 серпня 1991 року, і може висунути вимоги щодо компенсацій за злочини - Російській Федерації, як правонаступниці колишнього СССР. 

"Ми не повинні забувати про славні сторінки історії України, про багатовікову традицію українського державотворення. Встановлення законом правонаступництва України щодо Української Народної Республіки та закріплення статусу СССР як держави-окупанта стане ще одним ударом по нашому ворогові", - розповів Олег Осуховський.
на правах реклами

0
Політика # Олег Осуховський
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
184
Рівне приймало пів тисячі тхеквондистів (ФОТО)
Вихідними Рівне приймало вже всьоме Відкритий Всеукраїнський турнір з тхеквондо WTF "Західний п'єдестал".
0
Читати далі
51
Рівненська "Полісяночка" дивуватиме новими постановками
0
Читати далі
387
Паводок на Рівненщині: Які населені пункти постраждали найбільше?
0
Читати далі
195
У Рівному відбудуться міжнародні змагання зі спідвею
0
Читати далі
194
У Рівному відбувся традиційний масовий велопробіг
0
Читати далі
395
У Рівному п‘яний дебошир побив поліцейського
0
Читати далі
211
Рівненські легкоатлети на Чемпіонаті України з перемогами
18-19 травня 2019 року у Ужгороді на оновновленій арені міського стадіону "Авангард" відбувся Чемпіонат України з естафетного бігу серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків.
0
Читати далі
1502
У Костополі чоловік втратив свідомість на даху будинку (ФОТО)
0
Читати далі
343
На Рівненські митниці знову затримання за систематичне хабарництво
0
Читати далі