Особливості димаря для твердопаливного котла

Особливості димаря для твердопаливного котла
0
2067
0
Особливості димаря для твердопаливного котла

Твердопаливні котли вже давно знайомі українському споживачеві та користуються попитом. Вони мають низку переваг як для власників приватних будинків, так і для досить великих промислових об'єктів — простота у використанні, можливість використовувати будь-яке доступне паливо та великий вибір моделей за параметрами та ціною. Але для повноцінного використання котлу необхідно подбати про якісний димар та його елементи, які можна переглянути тут https://pelletshome.com.ua/dymohody/.

Будова димаря для котла на твердому паливі

На відміну від традиційних методів опалення, твердопаливний котел має дещо складнішу будову димаря. Для працездатності опалювального твердопаливного обладнання важлива наявність тяги, яка забезпечується шляхом змішування контрастних температур на виході з труби, що виводить дим, та всередині неї. 

Чим більше різниця таких температур, тим більше тяга. Відповідно, якісна тяга покращує згоряння палива. Крім різниці температур на наявність тяги впливають і інші характеристики. Їх досить багато, але ось найголовніші з них:

  1. Конфігурація труби, що відводить дим з камери згоряння.
  2. Висота цієї труби.
  3. Особливості конструкції, що залежать від вимог конкретного твердопаливного котла.

Найбільш ефективними вважають димарі з круглим або овальним перетином заввишки не менше п'яти метрів. до того ж слід зазначити, що тяга буде кращою, якщо димар буде мати мінімум вигинів та поворотів.

Матеріали для димарів

Виходячи з того, що температура відпрацьованих газів може сягати тисячі градусів, матеріал димаря має бути відповідним. Найдоступнішими вважають цегляні димарі. До того ж, вони непогано виглядають та можуть бути пристосованими до будь-якого приміщення. Втім, цегла не любить конденсату, який руйнує структуру димаря, тому така конструкція прослужить відносно недовго.

Для виготовлення металевих димарів використовують нержавіючу сталь марок 316 або 321. Такі конструкції більш стійкі до вологи, добре витримують температурні навантаження та й коштують зовсім недорого. Найефективнішими димарями спеціалісти вважають керамічні димарі через їх стійкість до температурних коливань, вологи та згоряння сажі для них абсолютно не шкідливе. В країнах заходу подекуди використовуються скляні димарі, але їх ціна не дає їм можливості розповсюдитись досить широко.

 

На правах реклами 

 

0
i-серфінг # Рівне # Котли
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
765
Ситуація напружена: на Рівненщині до прийому хворих на Covid-19 готують лікарні другої та третьої хвилі
0
Читати далі
501
Сьогодні вночі розпочнеться повний «парад планет»
0
Читати далі
63
Рівненські рятувальники повертаються додому з Прикарпаття
0
Читати далі
484
На Рівненщині за ніч виявили 37 хворих на Covid-19, одна жінка померла
0
Читати далі
131
В Україні за добу +914 хворих коронавірусом
0
Читати далі
109
Як працюватимуть центральні рівненські фонтани у липні?
0
Читати далі
387
Голова ОДА Віталій Коваль розповів якою буде Рівненщина
0
Читати далі
454
Вихідними Рівне та область «накриють» грози
0
Читати далі
1474
Сім областей України є недотестованими на Covid-19
0
Читати далі