Світовий банк виділить кошти на реконструкцію амбулаторій Рівненщини

Світовий банк виділить кошти на реконструкцію амбулаторій Рівненщини
0
901
0
Світовий банк виділить кошти на реконструкцію амбулаторій Рівненщини

В рамках проекту Світового банку "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей" передбачається реконструкція 90 амбулаторій Рівненщини. Наразі оголошено чи не найбільший тендер на реконструкцію 33 амбулаторій в 7 районах області. Пише інформаційний портал міста Дубно.
Проектом запланована реконструкція 7 амбулаторій Дубенщини – 2 у місті, 3 в районі – у Вербі, Іванні, Соснівці та 2 в громадах – в Мирогощанській ОТГ та с. Берег Смизької ОТГ. Зараз оголосили тендер і до 13 грудня різні компанії подаватимуть пропозиції.

"У Вербі проведуть капітальний ремонт будівлі амбулаторії на загальну суму понад 2 млн грн, у Соснівці – вартістю 633 тис. грн, в Іванні – 532 тисячі. Тобто навіть на 3 амбулаторії району Світовий банк виділив понад 3 млн грн. Щодо співфінансування – за нами було лише виготовлення проектно-кошторисної документації, вартість якої 100 тис., а все інше – коштом програми. На сьогодні ніяких вимог щодо співфінансування від Світового банку немає", – розповів головний лікар Дубенського районного центру ПМСД Валерій Слива.

Також за сприяння Світового банку всі лікарі району пройшли навчання – 2-денні курси з надання допомоги хворим на серцево-судинні захворювання, Дубенська ЦРЛ отримала автомобіль та додаткове обладнання, також на кожну амбулаторію дали ноутбук та принтер.
Валерій Слива розповів, що в кожній з перелічених амбулаторій заплановані схожі види робіт – ремонт даху, оздоблення фасаду, заміна вікон та дверей.

"Головне, щоб людям було зручно, тепло, покращити зовнішній вигляд фасаду – те що є зараз і проект, який нам намалювали – це небо і земля. Якщо ми зробимо все заплановане, то в нас будуть дуже гарні амбулаторії", – зазначив головний лікар.

Ще у 2013 році, коли розпочалася реалізація цієї програми, в районі було 10 амбулаторій, деякі з яких не потрапили під неї через технічні проблеми – амбулаторія в Семидубах виявилася історичною будівлею, в Смизі теж обрали інший шлях розв’язання проблеми. Які ж саме амбулаторії Світовий банк допоможе реконструювати вирішувала обласна комісія, рядячись з керівниками медицини, в яких брала всю інформацію.

Чіткі терміни виконання запланованих робіт Валерій Слива не назвав, оскільки невідомо стільки часу займуть тендерні торги. А також звернувся до мешканців Дубенщини з проханням поспішити з вибором лікаря:
"На сьогодні дуже знизилася активність підписання декларацій – до 40% населення району ще не визначилися. Хочу закликати людей, щоб вони обирали лікаря, оскільки, реформа йде і з часом до вузького спеціаліста потрапити можна буде лише з направленням від сімейного лікаря. Деякі лікарі вже підписали потрібну кількість декларацій, деякі ж – вже підходять до цієї точки. Нехай люди поспішають, адже лікарі не зможуть підписати більше декларацій, ніж дозволяє держава".

0
Суспільство # Рівненщина # Світовий банк # амбулаторії
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
15
Через аварію на водогоні двадцять п‘ять будинків Рівного залишилися без води
0
Читати далі
42
COVID-19 на Рівненщині: головне станом на 10 серпня
0
Читати далі
50
З понеділка на Рівненщині зможуть запрацювати дитячі табори
0
Читати далі
785
Завтра три десятка вулиць Рівного та тринадцять навколишніх сіл залишаться без світла
0
Читати далі
474
Президент КБУ нагородив рівненського мецената Юрія Чаборая почесним Орденом (ФОТО)
1
Читати далі
46
На Дубровиччині збудують три сучасні лікарські амбулаторії
0
Читати далі
631
Білорусь охоплена протестами після виборів-2020 (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
0
Читати далі
76
Корисні поради по вибору відеокарт
0
Читати далі
276
На Рівненщині +29 нових хворих коронавірусом
0
Читати далі