Сьогодні РНБО доручила Службі безпеки вивчити обставини голосування народних депутатів шостого скликання за Харківські угоди та у разі підтвердження ознак державної зради – порушити проти них кримінальні справи за ст. 111 ККУ.
Читайте також: РНБО ухвалила проект Стратегії деокупації Криму
У 2010 році 236 нардепів 6-го скликання проголосували за ратифікацію угоди між Росією та Україною щодо питання перебування Чорноморського флоту РФ в Україні, що стало можливістю для подальшої окупації Криму Росією.
Про це повідомив голова РНБО Олексій Данілов за підсумками засідання радбезу.
По цій справі депутати, які голосували «За», можуть потрапити під статтю держзради. Серед «кандидатів» на санкції є й ім’я Володимира Литвина, який нещодавно заявив про свої наміри стати ректором КНУ ім. Шевченка.
Що ще вирішили на засідання РНБО:
З вівторка в Україні запрацює Центр протидії дезінформації.
Сьогодні Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про створення Центру протидії дезінформації. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Центр почне працювати з наступного тижня й знаходитиметься в Ситуаційному центрі апарату РНБО в будівлі Офісу Президента.
Відомо, що до роботи Центру долучатимуться працівники розвідспільноти, відповідних міністерств та відомств.
«Це буде окремий Центр, побудований за принципом Національного координаційного центру з кібербезпеки, як комітет по розвідці, який працює в апараті РНБО. Там буде окремий керівник, він призначатиметься указом Президента», – зазначив секретар разбезу.
Данілов додав що Центр не буде закритою інституцією, громадськість інформуватимуть про його діяльність.
«Мотор Січ» повернуть у державну власність
Рада національної безпеки і оборони розглянула питання щодо повернення підприємства «Мотор Січ» у власність державі – найближчим часом його обов'язково повернуть.
«Йдеться про підприємство «Мотор Січ» у Запоріжжі. На сьогодні ухвалене відповідне рішення, згідно з яким підприємство «Мотор Січ» буде повернене українському народу, у власність української держави у конституційний спосіб найближчим часом», – сказав Данілов.
За його словами, кожний випадок, коли підприємства оборонно-промислового компресу дивним чином опинялися у приватних руках, розглядатиметься окремо.
«І якщо підприємство є для нас стратегічно важливим, у законний спосіб ми будемо це робити (повертати – ред.). Ті люди, які вклали гроші, ті люди, які вкладали інвестиції у ці підприємства, обов'язково отримають відповідну компенсацію. Це робиться для національної безпеки країни», – підкреслив секретар РНБО.
РНБО продовжила санкції двом російським банкам
Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про продовження санкційних обмежень для двох російських банків, термін дії яких має закінчити 15 березня.
«На сьогоднішній день у нас було два російських банки, які підпали під санкції ще з 2019 року,. 15 березня у них закінчується цей термін. Двом цим російським банкам продовжено термін санкцій на 3 роки», – сказав Данілов.
Відомо, що йдеться про санкції для банків «Сбербанк» та «Проминвестбанк».
Питання про запровадження санкцій окремим особам буде вирішуватися на наступному засіданні РНБО.
Понад дві сотні нардепів 6-го скликання перевірять на факт держзради
Найцікавіші матеріали