Позитивні приклади видобутку бурштину на Рівненщині

Позитивні приклади видобутку бурштину на Рівненщині
0
1125
0
Позитивні приклади видобутку бурштину на Рівненщині

Товариство з обмеженою відповідальністю має дозвіл на користування надрами і вже більше 10 років легально видобуває бурштин на родовищі «Володимирець-Східний».

Центр «Сонячне ремесло» одним з перших розпочав проект з рекультивації земель. Відповідно до порядку, передбаченим постановою Кабміну, на пошкоджених ділянках лісу відновлюється та заліснюється територія. Нині кампанією вже висаджено більше 10 тисячі саджанців сосни і берізки.

Нагадаємо, декілька місяців тому в Україні стартував проект з рекультивації земель, пошкоджених незаконним видобутком бурштину. Урядом ухвалене рішення, яке дозволить протягом декількох років відновити ліси. Розробником проекту Постанови Кабміну, що покликана зменшити темпи екологічної катастрофи на Поліссі, фактично стала Рівненська ОДА.

Центр «Сонячне ремесло» - першопрохідці у процесі рекультивації та відновленні земель після видобутку бурштину.

"Практично компанія повертає первозданний вигляд цим територіям. Це показовий приклад того, як треба правильно працювати з надрами і не лишати після себе хаос і розруху», - зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

«З початком рекультивації земель ми хочемо започаткувати правильне відношення до надр. Ми маємо донести світу, що вміємо цивілізовано ставитися до природи. Саме такий підхід демонструє нам компанія «Сонячне ремесло». Це приклад бережливого господарювання, на відміну від «чорних» старателів», - наголосив голова.

Загалом за різними оцінками, від 3 до 30 тисяч гектарів постраждалих територій України вимагають негайного порятунку. Тож прийняття Постанови вирішує головне завдання – відновлення лісів нашого Полісся.

«На жаль, прийняття постанови не вирішує в цілому питання нелегального видобутку бурштину. Важливо все-таки прийняти Закон. Адже для вирішення проблем із нелегальним видобутком бурштину потрібні чіткі та законні «правила гри». І саме таких правил ми очікуємо від парламенту», - резюмував Олексій Муляренко

0
# бурштин # Олексій Муляренко # Рівненська ОДА # Центр «Сонячне ремесло»
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
28
Поліції дозволили штрафувати «євробляхерів»
0
Читати далі
39
Відомо, хто проходить в Рівнеоблраду
0
Читати далі
56
В Україні зафіксована найбільша добова кількість COVID-інфікованих з початку пандемії
0
Читати далі
103
На Рівненщині занедбаний будинок культури перетворили на сучасну школу
0
Читати далі
552
З понеділка Рівне – в «червоній» зоні: що дозволено, а що буде під забороною
0
Читати далі
145
Уряд підвищив виплати сімейним лікарям
0
Читати далі
128
Рівненський «Авангард» тепер коштуватиме понад 500 мільйонів
0
Читати далі
259
Два міста та шість районів Рівненщини з понеділка в «червоній» зоні
0
Читати далі
272
Одинадцять обласних центрів з понеділка в «червоній» зоні
0
Читати далі