Прозоро про мікрокредити: розвінчуємо міфи

Прозоро про мікрокредити: розвінчуємо міфи
0
149
0
Прозоро про мікрокредити: розвінчуємо міфи

Кредит під 2%* 

*730% річних

Ех ці мікрокредитні організації! Знайомий моєї знайомої колись розказував, про ці нелегальні компанії, які дурять людей, забираючи 30000 грн замість 300 грн, і це все супроводжується погрозами з боку колекторів.

Ви теж так уявляєте МФО?

Насправді, все не зовсім так, а точніше - зовсім не так. У цій статті розвінчуємо міфи про кредити на карту та мікрокредитні організації.

 

 Міф №1 - Шарлатани-шахраї

Чомусь багато людей вірять у те, що МФО працюють нелегально, і можуть обдурити своїх позичальників, бо їм нічого за те не буде.

Правда - Легальні компанії

Діяльність МФО регламентується Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг". Вони мають право кредитувати населення, так само, як і банки. Крім того, МФО зобов’язані надавати правдиву та прозору інформацію щодо умов, відсотків і додаткових комісій

 

Міф №2 - Переплата 1000%

Поширений міф, що взявши 2000-3000 грн, доведеться віддавати у сотні разів більше.

Правда - Переплата вища, ніж середня

Звісно, МФО отримують комісію з кожного оформленого кредиту, що може становити приблизно 0.01%-2%. І так, математично це виходить до 730% річних. Проте МФО не дають кредит на рік (зазвичай, на термін до одного місяця), тому ніяких 730% бути не може. А враховуючи популярну опцію більшості МФО “Перший кредит під 0/0.01%), комісія до сплати буде мінімальна.

Лайфхак: шукайте нові МФО, щоб оформлювати кредит по найвигідніших ставках - 0 або 0,01%.

 

Міф №3 - Кредити на карту для всіх

Ті, кому ніколи не відмовляли у кредиті, вірять у їх масову доступність. Складається враження, що МФО дають кредити будь-кому: починаючи безробітними та закінчуючи бездомними.Правда - Тільки після оцінки платоспроможності

Правда - Тільки після оцінки платоспроможності

Кожна МФО розробила свої методики визначення надійності та платоспроможності позичальника, які нічим не поступаються банківським. Якщо за якимось параметром позичальник виявиться неплатоспроможним, заявка на мікрокредит буде відхилена.

При оцінці платоспроможності враховується платіжна дисципліна: якщо платежі були вчасними, а прострочки відсутні - ймовірність видачі мікрокредиту досить висока. У випадку переоцінки власних фінансових можливостей, система спрацює, і видасть меншу суму кредиту, ніж у запиті. Якщо в позичальника одночасно наявна велика кількість кредитів, це негативно вплине на рішення МФО по запиту.

 

Міф №4 - Постійні погрози збоку колекторів

Дехто вірить, що після оформлення мікрокредиту розміром 5000 грн, обов’язково прийдуть колектори, які в неприпустимій манері “вибиватимуть” з позичальника суму. Причому відбудеться це наступного дня і точно страждатимуть від телефонних дзвінків та візитів рідні та знайомі.

Правда - Лише в рамках закону

МФО лояльно ставляться до своїх позичальників, оскільки бажають отримати постійних клієнтів. Тому, якщо сума сплачується вчасно, колектори нікого не потурбують. За умови виникнення боргу варто чекати нагадування про сплату, адже такі умови “гри”. Проте навіть у такому випадку залякування неприпустимі.

 

 Міф №5 - Для найбідніших

Значна частина населення думає, що послугами мікрокредитування користуються лише нужденні, яким не вистачає на продукти харчування.

Правда - Для людей із середнім рівнем доходу

Як показує статистика МФО, кредити в основному беруть люди із середнім рівнем доходу.

Отже, не варто розглядати МФО у негативному світлі, вони цілком законні та вирішують нагальні проблеми населення (якщо ви не “підсіли” на “швидкі гроші” сумнівних компаній). Користуйтеся послугами мікрокредитування грамотно та обирайте лише перевірені організації.

 

 
0
Гроші
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
3
Рівненський "Патріот" готується до нового сезону
Рівненський волейбольний клуб "Патріот" готується до сезону 2019-2020 рр.
0
Читати далі
505
Рівненський "Верес" далі у Кубку України зіграє з принциповим суперником
Сьогодні відбулось жеребкування другого відбіркового етапу Кубку України з футболу.
0
Читати далі
98
Чоловіка, який ножем поранив матір п‘ятьох дітей, взяли під варту
0
Читати далі
3168
Нові призначення: Рівненщину віддали на дерибан Палиці, Косюку і Данильчуку (ексклюзив)
6
Читати далі
275
Рівнянин із золотом Чемпіонату Європи
20-24 серпня в італійському місті Піла відбувається перший Чемпіонат Європи з велосипедного спорту (маунтенбак) серед юнаків.
0
Читати далі
144
На Рівненщині продовжують "ловити" недобросовісних рибалок
0
Читати далі
207
У Зарічному горіла автівка (ФОТО)
0
Читати далі
313
У Рівному встановили скульптуру мотогонщику (ФОТО)
0
Читати далі
268
У Дубровиці горіла будівля (ФОТО)
0
Читати далі