Рівненська АЕС готується до виходу на новий ринок електроенергії

Рівненська АЕС готується до виходу на новий ринок електроенергії
0
2056
0
Рівненська АЕС готується до виходу на новий ринок електроенергії

Працівники Рівненської АЕС стали учасниками міжнародної робочої зустрічі ВАО АЕС-МЦ у Мінську (Білорусь) на тему «Досвід роботи АЕС на енергоринку». За результатами зустрічі РАЕС готується застосувати кращі міжнародні практики для переходу на новий ринок електроенергії в Україні.

У 2017 році ВРУ ухвалила ЗУ «Про ринок електричної енергії», яким Україна вирішила відмовитися від існуючої моделі енергоринку «єдиного покупця-продавця» електричної енергії (функції якого виконує ДП «Енергоринок», а ціни регулюються НКРЕКП) на користь конкурентної лібералізованої моделі, передбаченої Третім Енергетичним пакетом ЄС. Впровадження нового ринку електроенергії планується з 1 липня поточного року.

З ініціативи відокремлених підрозділів Енергоатома – Рівненської АЕС та Енергоатом-Трейдинг в Мінську відбулася робоча зустріч членів регіонального центру ВАО АЕС – представників атомних станцій та центральних апаратів експлуатуючих організацій на тему «Досвід роботи АЕС на енергоринку» з метою поглибленого вивчення даного напрямку та переймання кращого досвіду зарубіжних АЕС, які вже працюють в ринкових відносинах.

Серед більш як двадцяти учасників зустрічі з України, Болгарії, Словаччини, Росії та Білорусі були й представники Рівненської АЕС.

Під час заходу обговорювалися питання планування продажів електроенергії та допоміжних послуг АЕС, ціноутворення, укладання двосторонніх договорів, виконання торгового графіку, програмних продуктів, обліку та звітності, моніторингу критичних показників комерційної діяльності. Зокрема заступником гендиректора Енергоатом-Трейдинг Романом Сутченком, були детально та багатосторонньо висвітлені основні моменти та нюанси, з якими може зіткнутися оператор українських АЕС при переході до нової ринкової моделі.

Спікери з Росії, Словаччини та Болгарії розповіли про особливості участі АЕС у їхніх ринках електроенергії, зокрема колеги-енергетики розповіли про специфіку роботи трейдера європейського енергоринку – існуючі ризики та способи їх мінімізації.

За результатами зустрічі відповідно до рекомендацій іноземних фахівців з метою повноцінного функціонування Рівненської АЕС у процесах, пов’язаних з новим ринком електроенергії, на електростанції найближчим часом будуть підготовлені пропозиції щодо впровадження комерційної диспетчеризації для забезпечення цілодобового відслідковування графіків навантажень та відпуску з метою уникнення (зменшення) небалансів та уникнення штрафних санкцій за недотримання графіку несення навантаження енергоблоків та відпуску електроенергії. До кінця поточного року планується впровадження автоматизованого дистанційного зчитування та передачі даних від точок комерційного обліку споживання електроенергії на господарські потреби, а також розробка показників результативності та ефективності комерційної діяльності. До липня наступного року на РАЕС буде розроблено проектне рішення щодо впровадження технічного обліку споживання електроенергії на власні потреби об’єктів електростанції із автоматизованим дистанційним зчитуванням та передачею даних, а також критерії визначення та перелік об’єктів для автоматизації обліку споживання електроенергії на власні потреби підприємства.

Представники РАЕС та ЗАЕС окреслили готовність та перспективи участі АЕС України у новій моделі енергоринку з оглядом завдань, які постали та, які потрібно вирішити для повної відповідності вимогам законодавства та нормативних документів. За словами Олександра Адамовича, для української делегації зустріч була надзвичайно корисною.«Ми мали змогу отримати інформацію щодо функціонування ринків електроенергії та участь у них АЕС на прикладі Європи та Росії, налагодити контакти із колегами зарубіжних АЕС, задіяних у функціонуванні енергоринку та прояснити ті питання, які цікавили нас при роботі в подібних умовах. Вислухавши доповіді фахівців у цих галузях, у нас є змога проаналізувати їх досвід та  застосувати кращі практики у себе», - підкреслив атомник.

 

0
# Рівне # РАЕС
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
1
Електронна товарно-транспортна накладна: чому її варто застосовувати вже сьогодні?
0
Читати далі
26
Рівненщина взяла 4 бронзи з вільної боротьби на Чемпіонаті України 
0
Читати далі
25
Відсьогодні українці можуть купувати ліки за «ковідну» тисячу
0
Читати далі
42
У Рівному вперше відбувся Відкритий чемпіонат Рівненської області з волейболу сидячи
0
Читати далі
83
У Дубно відремонтували дитсадок
0
Читати далі
44
У Рівному назвуть вулиці на честь Героїв АТО/ОСС та встановлять меморіальну дошку відомим рівнянам
0
Читати далі
214
Двоє рівненських спортсментів представлятимуть Україну на Олімпійських іграх
0
Читати далі
140
Відсьогодні десять рівненських шкіл навчаються дистанційно.
0
Читати далі
44
НАТО оголосило про збільшення військової присутності у Східній Європі
0
Читати далі