Рівнянам: підприємство орендує приміщення у фізичної особи - хто платить податки?

Рівнянам: підприємство орендує приміщення у фізичної особи - хто платить податки?
0
459
0
Рівнянам: підприємство орендує приміщення у фізичної особи - хто платить податки?

Підприємство орендує приміщення у фізичної особи. Хто в даному випадку має перераховувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір: СГ чи громадянин?

Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.

Згідно з пп. 170.1.1 та 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця щодо доходу, отриманого від надання в оренду нерухомого майна, є орендар.

Відповідно до п.п. «а» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які згідно з ПКУ, мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Згідно з п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ доходи, нараховані на користь платника податку, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, сум утриманого з них податку за формою №1ДФ відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку».

Сума орендної плати, що перераховується юридичною особою фізичній за договором оренди нерухомого майна, відображається за ознакою «106».

Крім того, відповідно до п. 161 підр. 10 розділу ХХ ПКУ тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПКУ, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка об'єкта оподаткування.

Водночас, податковий агент, який здійснює нарахування (виплату) фізичній особі доходу у вигляді орендної плати, сплачує (перераховує) податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням.

Отже, юридична особа має виконати всі функції податкового агента (нарахувати, перерахувати ПДФО і військовий збір та подати відповідну звітність).

0
# Рівненщина # податкова # рівнянам
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
2346
Covid-19 вже у Рівному: в лабораторному центрі підтвердили 2 випадки
1
Читати далі
329
Тимошенко особисто прийшла до Президента: «Ми готові стати поруч»
0
Читати далі
1122
Завтра частина Рівного та три села будуть без світла
0
Читати далі
410
Рівненщина COVID-19: важливе станом на 29 березня
0
Читати далі
82
З Китаю прибула друга партія тестів та медичного вантажу
0
Читати далі
566
Рівненщина і COVID-19: нових хворих немає, шістьох перевіряють
0
Читати далі
826
При в'їзді у Вараш масово обробляють автівки
0
Читати далі
943
МОЗ повідомляє: В Україні зафіксовано 418 випадків коронавірусної хвороби COVID-19
0
Читати далі
408
«Ми будемо допомагати, тільки не звільняйте людей»: Зеленський звернувся до підприємців
0
Читати далі