Рівнянам розповіли, як зробити платіжки за тепло меншими

Рівнянам розповіли, як зробити платіжки за тепло меншими
0
292
0
Рівнянам розповіли, як зробити платіжки за тепло меншими

Наразі на Рівненщині функціонує 1093 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які обслуговують 1192 житлові будинки. 100 з них створено протягом минулого року.

За словами директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності ОДА Володимира Пшеюка, на Рівненщині лише трохи більше третини багатоквартирних будинків в області мають ОСББ. Точніше лише 38 % від загальної кількості. Разом з тим, енергоефективність житлового будинку тісно пов'язана зі створенням ОСББ.

Про потребу створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків та керуючі компанії житлових будинків йшлося під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Платіжка».

«У споживача немає розуміння, скільки квартира споживає тепла, щоб зорієнтуватися, чи це є ліквідний товар, скільки ця квартира буде коштувати через 5-10 років і т.д, – розповіла директорка ТОВ «Девелоперська Компанія Герц» Оксана Коршун. – В північному регіоні країни будинок 150 квадратних метрів класу А споживає не більше 1000 кубометрів газу за опалювальний сезон. За статистикою житлові будівлі, індивідуальні та багатоквартирні, споживають 40% теплової енергії. В рамках країни це колосальні об'єми. Ці будівлі збудовані в різний час та мають різний клас, а тому мають дуже великі втрати. Через стіни, покрівлю та вікна будинок може втрачати до 70% тепла».

Як відзначив Володимир Пшеюк, учасники Форуму погодилися – щоб вирішити проблеми втрати тепла, а відповідно і зменшити споживання енергоресурсу, необхідно створювати ОСББ та керуючі компанії. І створювати їх необхідно вже. Тому що проект є довготривалим.

0
Економіка
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
9
ДТП вантажівки та «Москвича»: чоловіка затисло в автомобілі
0
Читати далі
147
Завершився Чемпіонат Рівненщини з волейболу
0
Читати далі
90
До скандальної стоматологині в Рівному досі водять дітей
0
Читати далі
233
Дзюдоїсти рівненського «Інваспорту» здобули медалі
0
Читати далі
74
У день свята Весни рівнянки можуть завітати у парк динозаврів безкоштовно
0
Читати далі
226
Чоловіки Рівненської ОДА зворушливо привітали жінок зі святом весни
0
Читати далі
113
Рівнянка увійшла у ТОР-50 найвпливовіших жінок ФІНТЕХУ
0
Читати далі
188
Ще одну медаль виборов самбіст з Рівненщини на Чемпіонаті України
0
Читати далі
1163
В школах Рівненщини хочуть почати викладати «християнську етику»: комісія не проти
0
Читати далі