Рівненщина COVID-19: важливе станом на 23 квітня

Рівненщина COVID-19: важливе станом на 23 квітня
0
Рівненщина COVID-19: важливе станом на 23 квітня

Станом на ранок 23 квітня на Рівненщині зафіксовано 402 випадки захворювання на коронавірус. З них 11 летальних, 29 пацієнтів одужало.  

Наразі 107 хворих госпіталізовані і знаходяться в стаціонарах лікарень першої хвилі, де лікують COVID-19. 4 з них в реанімації Сарненської ЦРЛ. Наразі жоден пацієнт не підключений до ШВЛ. 289 людей знаходяться вдома під наглядом лікарів. В Рівненському обласному лабораторному центрі на перевірці 123 проб для ПЛР-тестування.

Розподіл діагностованих випадків COVID-19 такий: м.Рівне - 196; Сарненський район - 54; Рівненський район - 63; Здолбунівський район - 30; Дубенський район - 11; Радивилівський район - 13; Березнівський район - 11; Гощанський район -4; Володимирецький район – 3, Рокитнівський – 8, Костопільський – 2, Млинівський - 3, Острозький - 1, Дубровицький - 2, Корецький - 1.

Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області:

Медицина

Медичний персонал перевіряють за допомогою ПЛР-тестів у три черги. Коронавірус підтвердили в 98 медпрацівників, з них в обласній клінічній лікарні  62 особи.

В області достатня кількість медиків. Управління охорони здоров’я ОДА формує додатковий резерв для надання цілодобової медичної допомоги.

На минулому тижні на Рівненщину надійшов черговий гуманітарний вантаж. Очікується чергова партія медзасобів від МОЗу. Їх розподілять між медичними закладами області.

До забезпечення медичних закладів підключаються місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу.

В області створили 65 мобільних бригад для перевірки на коронавірус. Вони виїжджатимуть до пацієнтів та братимуть аналізи для перевірки на COVID-19.

Госпітальними базамидля лікування COVID-19 визначено 5 лікарень – Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська та Костопільська ЦРЛ. Для другої хвилі боротьби з коронавірусом підготували ще 11 госпітальних баз. Їх будуть залучати за необхідності – в залежності від кількості пацієнтів. Так, до «другої хвилі» увійшли: Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші.

На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.

Обсервації підлягають всі, хто перетинає державний кордон і прибуває в область. На Рівненщині визначено 16 місць обсервації, загалом на 990 місць. Проживання та довезення до місця безкоштовне, харчуватимуться люди за власний кошт.

У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 Міністерство охорони здоров'я розробило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19 та під час проведення ритуальних обрядів.

У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.

Профілактика та безпека

Прийнято рішення про запровадження в області режиму надзвичайної ситуації. Діє більш жорсткий карантин. З 6 квітня заборонено перебувати в громадських місцях без маски, переміщатися групами понад дві особи.

Жителів Рівненщини закликають не відвідувати кладовища у поминальні дні після Великодня. Обмеження спрямовані на те, щоб не провокувати нові спалахи COVID-19 на території нашої області. Адже нові піки захворюваності орієнтовно очікуються на кінець квітня та 3-8 травня. Такі рекомендації не стосуються випадків поховання померлих. Духовенство Рівненщини уже перенесло звершення богослужінь на могилах – Православна Церква України на 6 червня та Українська Православна Церква на 27 травня.

В області за спрощеною системою видано 86 спеціальних дозволів для зд

ійснення регулярних перевезень під час карантину. У тому числі запроваджено 13 спеціальних рейсів для довезення медичних працівників до місця роботи.В області розширили перелік закладів, які можуть працювати на час карантину. Дозволено проводити діяльність суб’єктам, що надають послуги з хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, а також робіт із збирання та заготівлі відходів.

Проводиться санітарна обробка проїжджих частин доріг, тротуарів, прибудинкових територій і зупинок. Обробляються і місця, які найчастіше відвідують люди: аптеки та магазини, банки й адмінбудівлі.

З 7 квітня на Рівненщині жоден із 5-ти пунктів пропуску з Білоруссю не працює. Державний кордон України можна буде перетнути лише власним автотранспортом і лише 9 пунктах пропуску.

На Рівненщині посилили контроль за цінами. Під моніторинг в області підпадають супермаркети 16 мереж, а також магазини облспоживспілки. Контролюватимуться ціни на соціальні продукти, ліки та нафтопродукти.

ОТГ та підприємства заключають договори на підвіз людей до роботи.

Школярі та студенти навчаються дистанційно.

Запаси медичних масок та засобів захисту в аптеках Рівненщини оновлюються щодня. Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області оприлюднила перелік цілодобових аптек та аптек, які надають послуги онлайн.

Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ОТГ.

В області здійснюється постійний моніторинг в режимі онлайн епідситуації. Відпрацьовано алгоритм взаємодії з відомствами ДСНС, Нацполіції, СБУ, Держприкордонслужби, прокуратури.

Про роботу Цілодобового оперативного штабу при РОДА керівництво області щодня інформує у відеозверненнях і під час онлайн брифінгів, що транслюються на FB-сторінці ОДА. Комунікація з мешканцями Рівненщини налагоджена і через гарячу лінію 0 800 500 078, на яку з початку карантину звернулося понад 3,5 тис людей.

Читайте також: Рівненські рятувальники передали людям похилого віку продуктові пакети

Читайте також: На Рівненщині вже 402 хворих на коронавірус

Читайте також: Водій «BMW», котрого підозрюють у смертельній ДТП, був «під кайфом»

0
Найцікавіші матеріали
У Рівному затримали наркозбувача
0
Читати далі
Ремонт набережної, реконструкція котельні й портативний РЕБ: які тендери проводять громади Рівненщини
0
Читати далі
На Рівненщині працівниця лікарні за хабарі продовжувала довідки про інвалідність
0
Читати далі
«Укрпошта» анонсувала нову марку із серії «русскій воєнний корабль … !»
0
Читати далі
Деякі партнери вже надали Україні зброю з дозволом бити по об'єктах у росії
0
Читати далі
У Сарненському районі загинув мотоцикліст
0
Читати далі
Естонський депутат, який на велосипеді збирає гроші на ЗСУ, завітав на Рівненщину
0
Читати далі
Види кредитів для бізнесу
0
Читати далі
Україна відступить від зобов'язань у межах Європейської конвенції з прав людини
0
Читати далі