Рівненщина робить впевнені кроки для розвитку трансплантології в області

Рівненщина робить впевнені кроки для розвитку трансплантології в області
0
235
0
Рівненщина робить впевнені кроки для розвитку трансплантології в області

26 лютого в Рівненській обласній клінічній лікарні успішно відбулася унікальна для нашої області успішна операція на серці. Спільно з фахівцями Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О. Шалімова рівненські хірурги провели коронарне шунтування на працюючому серці з відновлення ушкодженого атеросклерозом серцевого м’яз.

Ми писали про це у матеріалі: Медики Рівненської обласної лікарні проводять унікальну операцію на серці

Для Рівненської області – це направду унікальна операція, адже досі таких пацієнтів доводилося направляти в інші регіони України.

Операція тривала понад п'ять годин. Пацієнт із Сарн, якому 52 роки, почувається добре. І вже за кілька днів може бути переведений до звичайного кардіологічного відділення.


Після операції з журналістами спілкувалися керівник обласної лікарні Віктор Ткач, нача​​​льник управління охорони здоров'я ОДА Олег Вівсянник та фахівці інституту ім. О. Шалімова, які допомагали нашим хірургам під час операції.

Артур Габрієлян - ліворуч, та Андрій Мазур. Фото: Рівнерада

Артур Габрієлян, заввідділення трансплантації та хірургії серця, доктор медичних наук, зокрема, відзначив високий професійний рівень наших лікарів.

«Кардіохірургія – це висококваліфікована медична допомога, яка вимагає професійної підготовки та організації праці на високому рівні. В Рівненській обласній лікарні ми це побачили», – зауважив Артур Габрієлян.

Зі свого боку, доктор медичних наук Андрій Мазур, який очолює відділення анестезії та інтенсивної терапії інституту ім. О. Шалімова, бачить гарні перспективи для розвитку в нашій області не лише кардіології, а й трансплантології:

«Після навчання в нашому інституті, ваші лікарі зможуть не лише вивести кардіологічний напрямок на якісно новий рівень надання медичної допомоги, а й зможуть в перспективі робити навіть пересадки серця».

Розвиток кардіологічної медичної допомоги неабияк потрібен Рівненській обласній клінічній лікарні. Адже такі послуги Національна служба здоров'я України оплачує як пріоритетні.

Добре це і для пацієнтів, адже не доведеться за такими операціями їздити до Києва, Львова, Ковеля чи Хмельницького. Тим паче, що за статистикою щороку понад 200 кардіопацієнтів на Рівненщині потребують таких хірургічних втручань, які виконали напередодні.

0
ВСЕ - МОЖЛИВО
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
85
Дев’ять вулиць Рівного та майже тридцять сіл в районі завтра відключать від світла
0
Читати далі
448
Рівняни проведуть цей тиждень з грозами, градом та заморозками
Парасольки цього тижня будуть як ніколи актуальними :)
0
Читати далі
86
NASA створила захопливу симуляцію взаємодії двох чорних дір (ВІДЕО)
На обчислення витрачено роботу потужності 2500 процесорних ядер. Звичайному ПК на це знадобилося би понад 10 років.
0
Читати далі
676
Путін звинуватив українців та США у «замаху на Лукашенка» та держперевороті в Білорусі
0
Читати далі
248
Карантин в Україні продовжують як мінімум до липня
0
Читати далі
602
Політраду «Слуги Народу» на Рівненщині очолив Олександр Аліксійчук
5
Читати далі
116
«Вторгнення в Україну малоймовірне»: аналітики розповіли, чому РФ стягує війська
0
Читати далі
198
У Рівному презентували систему єдиного електронного квитка
0
Читати далі
96
Уряд планує здешевити внутрішні авіаперевезення
Запровадження нульової ставки ПДВ на внутрішні авіаційні перевезення сприятиме здешевленню квитків і пожвавленню туризму в Україні.
0
Читати далі