– Батьківського статусу ми набуваємо з появою дітей. Не важливо, чи то народжених, усиновлених чи прийомних, – зазначає начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук. – Дитина, яка зростає в сімейному оточенні, вчиться бути такою, як мама і тато. Це головний фактор, що формує її подальше життя. Тому соціально-правовий захист дітей Рівненщини, особливо дітей, вразливої категорії, а саме: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних в області».
Він розповів, що вже близько 10 років Рівненщина посідає одне з перших місць в Україні з охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання, тобто влаштування їх у родини громадян України. На сьогодні в області близько 96% дітей вказаної категорії охоплено сімейними формами виховання.
У минулому році громадянами України усиновлено 38 дітей з Рівненщини, ще 32-х було влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Вже з початку 2020 року всиновлено десятеро дітей, а 11-х влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Нині в області нараховується 1643 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них: 80% дітей перебувають під опікою та піклуванням, понад 15% - проживають і виховуються у 53 прийомних сім’ях та 27 дитячих будинках сімейного типу, що функціонують в області.
Читайте також: COVID-19 в Україні: головне станом на 01 червня
Читайте також: В Міннеаполісі українець на вантажівці ледь не врізався в натовп протестувальників (ВІДЕО)
Читайте також: «Хоронили Роскосмос – порвали два батути»: соцмережі «вибухнули» мемами після успіху SpaceX