0
  • Рівненський атомник захищав честь України на чемпіонаті світу з водних видів спорту

В період із 7 по 20 серпня у Будапешті проходив чемпіонат світу з водних видів спорту в категорії «Мастерс». Угорська столиця стала організатором 17-го міжнародного турніру, який зібрав 13 тисяч учасників з 93 країн світу. Одним із понад сотні спортсменів, які представляли Україну на змаганнях став учасник збірної команди НАЕК «Енергоатом» Олександр Савчук, старший тренер-викладач КДЮСШ управління соціальних об’єктів Рівненської АЕС.

Цьогорічний турнір, який проводиться раз на два роки відбувся під егідою FINA (Міжнародна федерація плавання). Усього на угорському мундіалі були представлені 6 видів спорту з окремих дисциплін: плавання в басейні і на відкритій воді, стрибки у воду, хай-дайвінг (стрибки у воду з великих висот), синхронне плавання і водне поло.

Спортсмен Рівненської АЕС Олександр Савчук змагався у віковій категорії «35+». Подолавши дистанцію 400 метрів вільним стилем, він посів 20 місце. У двохсотметрівці батерфляєм плавець фінішував 22-им. 25-ту сходинку Олександр виборов на дистанції 800 метрів вільним стилем.

«Подібні змагання сприяють поширенню ідеї здорового способу життя та значно підвищують рівень майстерності плавців-ветеранів. Участь у чемпіонаті стала реальною завдяки підтримці адміністрації РАЕС. Важливу роль також відіграла можливість постійно тренуватися на соціальних об’єктах електростанції, де створені найкращі для цього умови», – прокоментував Олександр Савчук.

Дані змагання стали серйозним кроком для української збірної з плавання. Наступний чемпіонат світу з водних видів спорту пройде у 2019 році в корейському місті Кванджу. Наразі збірна команда плавців Енергоатому готується до чемпіонату Європи з водних видів спорту, який відбудеться у столиці Словенії м. Любляна наприкінці серпня 2018 року.