СБУ затримала "агента Кремля", який штучними мітингами хотів створити автономію "бурштинових" районів

СБУ затримала
0
667
0
СБУ затримала "агента Кремля", який штучними мітингами хотів створити автономію "бурштинових" районів

Зловмисник отримував від російських спецслужб інструкції щодо проведення псевдопротестних акцій на Рівненщині. Фінансувалося все це російськими кураторами. 

Прес-центр СБ України повідомляє про затримання  мешканця Львівської області за організацію та проведення замовних «мітингів» у Львівській, Рівненській та Київській областях. Факт організації російськими кураторами псевдопротестних акцій, спрямованих на штучну дестабілізацію соціально-політичної та криміногенної ситуації у західних регіонах України підтверджено.

На проведення однієї «акції» виділялося від чотирьох до десяти тисяч доларів США. Організатор збирав групи з малозабезпечених категорій громадян, контролював виготовлення та розповсюдження агіток із закликами виходити на мітинги, які підбурювали населення до масових безпорядків.

На Рівненщині, зокрема, кремлівськими пропагандистами був розроблений сценарій штучних протестів для «боротьби з бурштиновою мафією» з акцентом начебто на неконтрольованість владою видобутку сонячного каменю. У разі ігнорування вимог «мітингувальників», вони, за сценарієм, мали вимагати повну автономію регіону.

Співробітники рівненського управління СБУ встановили місце перебування зловмисника та затримала його у Луцьку на орендованій ним квартирі. Під час обшуку у агітатора вилучили засоби зв’язку, що використовувались для координації з іноземними кураторами, та виявили переписку з інструкціями.

0
# Рівненщина # бурштин # СБУ
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: