Сім рівненських сімей хочуть забрати до себе покинуте у пологовому немовля

Сім рівненських сімей хочуть забрати до себе покинуте у пологовому немовля
0
5499
0
Сім рівненських сімей хочуть забрати до себе покинуте у пологовому немовля

Як повідомляють журналісти Рівне вечірнє, вперше за вісім років у рівненському пологовому будинку пролунав сигнал тривоги – мама залишила у «вікні життя» своє немовля. У записці повідомила, що дитину вона любить. Але через життєві обставини вимушена покинути. Втім, на хлопчика, якого медики вже назвали Михайликом – в черзі очікують сім сімей, аби забрати його до себе.

Наразі дитина перебуває у відділенні інтенсивної терапії пологового будинку. Хлопчик народився здоровим, вагою понад 3 кг і зростом 52 см. За словами медиків, на момент, коли хлопчика залишили у «вікні життя» йому було від сили 6 днів.

– Дитина була охайно вдягнута, зігріта, нагодована, чистенька, — розповіла Світлана Муравська, головний лікар пологового, – Видно, що за немовлям доглядали. Мама дитини залишила записку, читаючи яку, ми не могли стримати сліз. Вона просила вибачення в сина, що мусить так вчинити. Писала, що іншого виходу не бачить. Це дуже хороша дитина, зовсім невибаглива. Поки що хлопчик має усе необхідне. Проте якщо рівняни виявлять бажання допомогти йому сумішами, підгузками чи одягом – не відмовимось.

Повідомляють, що в записці було вказане ім’я та прізвище батька дитини – це уродженець Таджикістану.

25 листопада нам нарешті передали акт про підкинуту дитину в пологовому, – пояснює Андрій Міщеня, начальник міської служби у справах дітей, Батька хлопчика ніхто розшукувати не буде. Це не входить у функції служби у справах дітей. У всіх ЗМІ прозвучала ця новина. Малоймовірно, що батько може не знати про сина, навіть якщо він іноземець. Батьки кинули дитину напризволяще. Ще два місяці згідно із законодавством ми не маємо права подавати немовля на всиновлення. Можливо, за цей час хтось із батьків передумає і забере малюка. Принаймні такий випадок уже був з підкинутою в перинатальний центр дитиною. Хоча давати ім’я дитині – прерогатива служби у справах дітей, проте ми не будемо змінювати те, яке дав йому медичний персонал. Виготовимо свідоцтво про народження на це ім’я. Протягом двох місяців дитина перебуватиме в пологовому, потім, можливо, її переведуть у Будинок дитини. Проте я впевнений, що надовго Михайло там не залишиться. Адже він – здоровий хлопчик, а на всиновлення такої дитини у нас в черзі – 7 сімей.

До слова, з початку року у лікарняні заклади Рівного було підкинуто 7 дітей разом з Михайликом. Одну дитину всиновили, справи ще двох перебувають у судах щодо позбавлення батьківських прав їхніх батьків. Троє інших немовлят, як виявилось, відносяться до інших областей, тому їхніми справами займаються тамтешні органи опіки.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
2758
У Рівному на фірмі забудовника проходять обшуки
4
Читати далі
129
На Рівненщині з’явиться єдина геоінформаційна система
0
Читати далі
925
Забудовнику «DBN» світить 12 років ув’язнення за привласнення вкладених у квартири грошей
2
Читати далі
1008
«5 100 гривень»: в Україні хочуть штрафувати за не носіння масок
1
Читати далі
4047
Хомко прогнозує закриття у Рівному «всього, що відкрили»: в ОДА спростували такий сценарій
1
Читати далі
865
Майже 11 тисяч працівників Рівненщини отримали допомогу за «карантинне» безробіття
0
Читати далі
110
В Держстаті порахували, скільки українців працюють неофіційно
0
Читати далі
435
Прохідний бал ЗНО можуть знизити через пандемію Covid-19
0
Читати далі
90
У громадах Рівненщини розвиватимуть культуру
0
Читати далі