Сімейна лікарка, у якої підтвердили інфікування коронавірусом, працює у ЦПМСД «Північний»

Сімейна лікарка, у якої підтвердили інфікування коронавірусом, працює у ЦПМСД «Північний»
0
949
0
Сімейна лікарка, у якої підтвердили інфікування коронавірусом, працює у ЦПМСД «Північний»

Журналісти Суспільного з’ясували цю інформацію, зважаючи на запит рівнян, які просили зняти напругу та повідомити хоча б заклад, до якого має стосунок лікарка. Втім її персональні дані розголошувати не будуть.

Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів розповів, що лікарка, коли кілька днів тому відчула погіршення стану здоров’я, на роботу ходити перестала і була вдома. Вона спілкувалась із рівнянкою, в якої першої виявили COVID-19:

– Дізнавшись, що в її пацієнтки встановлений діагноз коронавірус, теж зробили їй тести і це підтвердилось, – каже очільник міського медичного управління. – В закладах охорони здоров’я обмежений амбулаторний прийом пацієнтів, тобто люди розуміють, що просто так туди йти не треба, щоб щось поміряти. Тільки – ургентні випадки, які можуть загрожувати життю людини. Основне, що повинні пам’ятати люди, що перші ворота до медицини – це їхній сімейний лікар. Тобто, почуваєтесь погано – телефонують. Ви уявляєте, що буде, коли, не дай Бог, у нас почнеться хвиля, схожа на Китай чи Італію? Це ж в кожному закладі можуть бути такі медичні працівники.

Наразі фахівці відстежують коло осіб, із якими лікарка контактувала в останні два тижні. Їм у разі виявлення симптомів зроблять тести.

Як працює ЦПМСД «Північний»

Як розповів керівник інформаційного центру медзакладу Андрій Кіслов, працюють вони у дистанційному режимі, а сам заклад не зачиняється:

– Ми інформуємо, щоб перш ніж йти – пацієнт дзвонить лікарю. Лікар приймає рішення, якщо без огляду може призначити лікування, дати рекомендації, чи треба виписати рецепт. Якщо ж треба безпосередньо оглянути, можна прийти, лікарі присутні в центрі. Ми по району Північний на цьому тижні по поштових скриньках розіслали для людей рекомендації. Закрити повністю заклад ми не можемо. Зараз менше людей у закладі, по 1-2 людини в коридорі, а буває – нікого немає. Кожні чотири години у кабінетах лікарів проводиться дезінфекційні заходи (вологе прибирання, обробка поверхонь дезінфекційними засобами, кварцування). У загальних приміщеннях проводиться обробка дезінфекційним засобом дверних ручок та інших поверхонь. При вході у центр відвідувачам проводять температурний скринінг. У кого не ургентний випадок – завертають назад.

Вузькопрофільні спеціалісти, які не в нашому підпорядкуванні, теж працюють дистанційно. На місці ЛОР, хірург, травматолог, з 9 до 14 години, ендокринолог у вівторок і четвер тільки виписує інсулін. І працює рентгенолог. Всі інші до 24 квітня – дистанційно.

 

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
7074
На Рівненщині рейдери відбирають у фермерів вирощений врожай і техніку (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Така ситуація спостерігається не лише в Рівненській області, але й по всій країні
1
Читати далі
178
Найближчі дні у Рівному буде сонячно
0
Читати далі
396
Завтра частину вулиць Рівного відключать від електрики
0
Читати далі
620
COVІD-19 на Рівненщині: головне станом на 03 серпня
0
Читати далі
141
На Рівненщині патрульні затримали грабіжників із майже мільйоном гривень
0
Читати далі
519
Тернополяни зчинили бунт, зупинивши потяг в місті попри карантинну заборону
0
Читати далі
457
На Рівненщині дорогу Київ–Чоп активно ремонтують
0
Читати далі
1386
Де у Рівному можна здати тест на Covid-19
0
Читати далі
477
У Києві чоловік зайшов до банку та погрожує бомбою (ОНОВЛЕНО)
Матеріал оновлено: терориста затримали
0
Читати далі