Що не так з ремонтами вулиць у Рівному

Що не так з ремонтами вулиць у Рівному
0
1365
0
Що не так з ремонтами вулиць у Рівному

Рубрика “Лайфхак”

Зважаючи на те, що деякі депутати Рівнеради досить активно включаються в процеси щодо благоустрою, ремонтів у місті, вони можуть проконтролювати включення простих правильних рішень ще на етапі проектування/виконання робіт як на своїх округах так і по місту, поки не буде налагоджено якісну роботу відповідальних установ.

Тому далі маленькі рекомендації, увага до яких зробить наше місто кращим.
Тротуари потрібно робити вище рівня газону! (*на рівних ділянках без ухилу)
 
Чому:
 - для того, щоб дощова вода не затримувалася на тротуарі, відразу стікала на газон щоб люди не ходили калюжами, а вода не стояла і не руйнувала покриття тротуарі
 
 
- для того щоб під час танення снігу вода швидше сходила з тротуарів, не замерзала щоб люди не падали і не травмувалися на тротуарах вкритих шаром льоду
 

 
- для того щоб грунт з газонів не змивався на тротуари, а потім на дорогу і в дощову каналізацію щоб люди ходили чистими тротуарами, щоб взуття залишалось чистим; щоб люди не дихали пилом, в який з часом перетворюється бруд на тротуарах
 
 
- для того щоб вода з тротуарів не текла в переповнену дощову каналізацію вода може дренуватися через грунт, насичувати вологою газони і дерева
 
 
Це просте правило. Так роблять скрізь, де хоча б трохи думають про людей. Так вже часом роблять у нас, в Рівному. Але чому, досі, у нас можливі такі технічні рішення?
 
 
Свіжий приклад з вул. Млинівська (серпень-вересень 2018 р.), де по краю тротуару вкладений високий бордюр, який буде затримувати воду, що призведе до швидкого руйнування покриття і перешкоджатиме змиванню з тротуару пилу, який в свою чергу підніматиметься в повітря. Фото з мережі Фейсбук.
Ще одне відкрите питання щодо ремонту на вул. Млинівська: чому відразу не зробили велодоріжку поруч з тротуаром? Щоб через кілька років перероблювати знову?
 
 
Правильне рішення - коли бордюр зроблено в один рівень з тротуаром, а рівень газону нижчий на кілька сантиметрів. Вода буде просто стікати з тротуару на газон разом з пилом.
У випадку, якщо є поперечний ухил ділянки, то з вищого боку слід робити бордюр вище рівня тротуару і газону, а з протилежного нижче рівня тротуару.
Якщо ухил значний, то потрібно робити захисні смуги з водопроникних матеріалів.
 
 
Якби цей проїзд до будинків на вул.С.Бандери був зроблений вище рівня землі, він прослужив би ще багато років.
В даному випадку, через відсутність водовідведення і під дією змін температури асфальт руйнується, а люди ходять калюжами.
 
 
Якщо коштів реконструкцию тротуаров не вистачає, тимчасовим рішенням може стати канавка вздовж тротуару.
 
 
Примітка 1.
 
Правильна конструкція тротуарів полегшує їх догляд взимку:
- зникає необхідність використання піску і реагентів, тому що вода з тротуарів сходить і не утворюється лід.
- двірники не повинні перекидати сніг лопатою через бордюри, а можуть просто його зсунути; тракторець з щіткою теж може просто зсунути сніг на газон.
 
Примітка 2.
 
Правильна конструкція тротуарів полегшує їх догляд влітку:
- літнє прибирання перестає бути необхідним крім випадків навмисного засмічення таких тротуарів. Земля з газонів на тротуар не збігає, а все що наноситься вітром, змивається дощами.
 
Ще в 2016 році рівненський містопланувальник Андрій Шевчук розробив для Рівного Практичні рекомендації з облаштування пішохідного простору (доступні за посиланням https://www.facebook.com/groups/мобільність_рівне). Посібник містить приклади необхідних технічних параметрів пішохідного простору, дотримання яких дозволило б зробити Рівне зручнішим для пересування. Це той мінімум, який здебільшого не впливає на вартість ремонту і не потребує залучення високопрофесійних виконавців, але який можна реалізовувати при кожному ремонті, прагнучи зробити вулицю зручнішою.
На жаль, рекомендації, які підготовлені на основі європейських стандартів, не суперечать ДБНУ і успішно реалізуються в інших українських містах, не зацікавили чиновників відповідальних за благоустрій вулиць у Рівному.
 
 
 
0
Таблоїд # Рівне # Олена Пінчук # Тротуари
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
1652
Депутати Рівненської обласної ради просять не закривати атомну станцію у Вараші (ВІДЕО)
0
Читати далі
452
Нардепи збирають голоси: у Верховній Раді зареєстрували постанову про відставку Авакова
0
Читати далі
330
Захворюваність медиків Рівненщини на COVID-19 – нижче середнього по Україні
0
Читати далі
365
У Рівному поліцейські затримали іще одного «любителя квітів» (ФОТО)
0
Читати далі
1061
Велике будівництво: як на Рівненщині відновлюють дорогу державного значення (ВІДЕО)
0
Читати далі
342
На Рівненщині стартували перші «бурштинові» аукціони
0
Читати далі
376
За ніч на Рівненщині 12 нових випадків захворювання на COVID-19
0
Читати далі
267
За добу в Україні зафіксовано 588 випадків захворювання на COVID-19
0
Читати далі
260
В Дубні через пожежу евакуювали 16 людей
0
Читати далі