Що потрібно знати про зорову систему людини та методи корекції? – відповіла рівненський офтальмолог Наталія Мержиєвська

Що потрібно знати про зорову систему людини та методи корекції? – відповіла рівненський офтальмолог Наталія Мержиєвська
0
742
0
Що потрібно знати про зорову систему людини та методи корекції? – відповіла рівненський офтальмолог Наталія Мержиєвська

Більшість вчених стверджують що через очі ми сприймаємо 80% дійсності.  Зорова система  починає формуватись ще до народження та продовжує до 18 років. Якщо після повноліття людина маєте хороший зір – їй також потрібно відвідувати та дотримуватись порад офтальмологів. Адже є багато факторів які впливають та погіршують зір людини.  Що потрібно знати про зорову систему людини?  Які проблеми зору на різних етапах розвитку? Та які є методи корекції? З такими питаннями ми звернулись до рівненського офтальмолога з багаторічним стажем Наталії Мержиєвської.

 

- Наталіє Петрівно, коли формується зорова система? Які проблеми виникають на етапі формування зору?


- Зорова система у людини унікальна, її треба берегти. На жаль, в наш час великий відсоток людей будь-якого віку має проблеми зі зоровою системою. Формується зорове зображення на очному дні, на оболонці яка називається сітківка, за рахунок світлової стимуляції. Світло проходячи певні оптичні середовища заломлюється, тобто наша зорова система – це складна оптична система. Вона формується з моменту народження до шести-семи років.
На етапі формування зору бувають проблеми, які потребують корекції оптичної системи, тому що так сформована внутрішньоутробна оптика, що вона не запрограмована формувати зорову систему до 100 %-вих функцій.


- Які методи корекції можна використовувати на етапі розвитку зору?


- Будова оптичної системи ока при народженні називається гіперметропія (побут. термін - далекозорість). Вона пов’язана з маленьким очним яблуком і змінюється в сторону числового зменшення. Є величина гіперметрофії, яку потрібно корегувати на етапі розвитку зору. До методів корекції відносяться: окуляри та контактні лінзи.
Вражені поломки на етапі внутрішньоутробного розвитку як спадково-генетичного плану так і іншого впливу на материнський організм в стадії формування. Стадія формування зорової системи починається з перших годин утворення плідного яйця. Є вродженні вади розвитку оптичної системи, які теж підлягають корекції : очковій та контактній.


- Які набуті зміни оптичного апарату та методи корекції?


- Сучасне покоління, на жаль, має слабкий механізм акомодації. Це той що в основному починає активно працювати з настанням шкільного віку. Це механізм який забезпечує чіткість бачення на різні відстані, швидку перебудову зорової системи вдаль і на близь та навпаки. Механізм акомодації середньостатистичний розрахований на 45 років життя. Після цього він починає старіти і знову в людини з’являється потреба в корекції. Проблема віку називається пресбіопія. Сучасні методи корекції пресбіопії це окуляри, мультиокальні лінзи та контактні лінзи. Сьогоднішні сучасні технології – це лазерна корекція тої ж пресбіопічної проблеми, така корекція називається супракор.


- Що таке короткозорість? Які  її методи корекції?


- Слабкий механізм акомодації, великі навантаження на зорову систему при роботі на близькі відстані приводить до зниження та втрати резервів акомодації. Проблема 21 ст., яка на сьогодні притаманна 50% європейського населення є така патологія оптики, яка називається короткозорість або міопія. Оптична система не лікується вона корегується, методи корекції міопії такі самі: окуляри, контактні лінзи. Лікування прогресуючої міопії це  - метод ортокератології. Це лінзи зворотної геометрії, вони одягаються на ніч. Але жоден вид корекції не лікує міопію, за нею проводиться контроль прогресування і корекції. Контроль за міопією проводиться до 18 років.
Якщо після 18 років ми маємо сталий вид міопії, тобто величина корекції не міняється, можна проводити лазерну корекцію зору. Це хірургічна зміна сили заломлення, тобто своєї оптики, тому що окуляри і контактні лінзи це допоміжна оптика.


- Які покази до лазерної корекції?


- Міопія до 6 діоптрій. Яка протягом останніх 2-3 років спостереження стабільна і не прогресує.
І коли товщина рогівки достатня для проведення лазерної корекції.


- Які протипокази до лазерної корекції зору?

  • Тонка рогівка
  • Системні захворювання (імунна система, патологія щитоподібної залози, ревматичні процеси)
  • Синдром сухого ока


- Чи зберігається сталий результат після контактної корекції?


- На жаль, ні. Це не масово, але є певний відсоток пацієнтів, в яких міопія знову з’являється.


- Чому таке може бути?


- Тому що оптична корекція, чи очкова, чи контактна , чи лазерна вона не впливає на механізм акомодації. Коли пацієнт зробить лазерну корекцію зору він умовно стає еметропом. Тобто той який має 100% функції на далі.
Щоб бачити на близькі відстані йому треба включати механізм напруження, які в нього є причино-слабким, тому що він викликав міопію.
Тому пацієнт який планує, мріє чи мотивує себе зробити лазерну хірургію повинен активно працювати над профілактикою рецидиву, тобто тренувати свій механізм акомодації (комплекс вправ лікувальної фізкультури м’язів ока).
Перебування пацієнта будь-якого віку, що має короткозорість, дві години в день на свіжому повітрі знижує ризик прогресування на 50%. Це обґрунтовані дані.


- Як обрати клініку для проведення такої операції?


- В першу чергу йому повинен надати інформацію його лікуючий лікар. Потрібно дивитись на технічне оснащення клініки, на її рейтинг серед інших клінік, на відгуки та на статистику по кількості ускладнень після хірургічного втручання.


- Наталіє Петрівно, дайте декілька порад для наших читачів як зберегти свій зір.

  • Регулярно відвідувати лікаря офтальмолога
  • Засоби корекції (окуляри, сонцезахисні окуляри, контактні лінзи) купувати лише в спеціалізованих оптиках. 
  • Вживати певні добавки до раціону харчування, вітаміни.
  • Гігієна зору (освітлення)
  • Режим зорового навантаження
  • Свіже повітря
  • Лікувальна фізкультура

Також варто відмітити, що в період ранньої весни багато пацієнтів в яких підвищена фоточутливість, їм краще користуватись сонцезахисними окулярами. А купувати потрібно в магазинах оптики, де менеджери розкажуть пацієнтам про матеріал, про кількість захисних шарів і покриття.


Офтальмологічний центр Наталії Мержиєвської знаходиться за адресою: вулиця Миколи Карнаухова (колишня Мірющенка), 31.
Прийом лікаря: з 15 до 19 години
Попередній запис за телефоном: (097) 343-63-14.
Більше інформації Ви знайдете на сайті за посиланням ТУТ.

На правах реклами

0
Здоров'я # офтальмолог # Наталія Мержиєвська # корекція зору
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
82
Олександр Басич про поразку рівненського "Кардиналу"
Через одноматчеву дискваліфікацію головного тренера “Кардинала-Рівне” Станіслава Гончаренка, з лави запасних грою команди сьогодні керував капітан Олександр Басич, який все-ще відновлюється після травми.
0
Читати далі
66
Рівненський "Кардинал" вдруге в сезоні поступився львівській "Енергії"
“Кардинал-Рівне” вдруге у сезоні поступився львівській “Енергії” і опустився з другої на третю сходинку турнірної таблиці.
0
Читати далі
407
Рівненські бійці змішаних єдиноборств знову серед кращих в Україні (ВІДЕО) (ФОТО)
14 грудня у Львові відкрита Ліга змішаних єдиноборств "REAL FIGHT PROMOTION" підбила підсумки 2018 змагального року. Організація існує вже 11 років і впродовж цього часу рівняни відігравали чималу роль в її діяльності.
0
Читати далі
132
Аматорські футбольні клуби Рівненщини можуть одержати грант в 11000 євро
Асоціація аматорського футболу України в партнерстві з Федерацією футболу України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за фінансової підтримки уряду Німеччини через федеральну компанію Deutsche
0
Читати далі
172
У Рівному затримали рецидивіста з Костопільського району
0
Читати далі
610
На Рівненщині в ДТП потрапила вантажівка
0
Читати далі
66
Дві гравчині БК “Рівне” потрапили у символічну збірну тижня жіночої Суперліги
Баскетбольний клуб “Рівне” єдиний з-поміж усіх учасників жіночої Суперліги, який представлений відразу двома гравчинями у традиційному рейтингу “Символічна збірна тижня у жіночій Суперлізі”. До неї увійшли Вікторія Шматова та Лариса Стаднік.
0
Читати далі
139
У неділю центр Рівного перекриють для Миколаїв
0
Читати далі
206
Де у Рівному завтра перекриють рух?
0
Читати далі