Що таке робота під час очного навчання знають рівненські студенти

Що таке робота під час очного навчання знають рівненські студенти
0
201
0
Що таке робота під час очного навчання знають рівненські студенти

Працюючі студенти давно не рідкість в Україні, зокрема у Рівному. Це не лише “заочники” і студенти дистанційної форми навчання, а й ті, хто навчається на денному відділенні. Які причини штовхають рівненських студентів влаштовуватись на роботу чи підробіток і як до цього ставляться викладачі, читайте далі.

Студентка одного із ВНЗ Рівненщини, Анна Бедик розповіла lt.ogo що змусило її стати працюючим студентом вже на першому курсі:

 Я навчаюсь на контракті, тому майже головною причиною була фінансова необхідність, адже потрібно платити за навчання. А ще, у мене багато вільного часу, який хочеться проводити з користю. Чесно відволікатись від навчання складно, бо постійно думаю про перездачі, реферати і практичні. Особливо складно в період сесії. Проте, я маю власні кошти і менше беру грошей у батьків, а ще будучи на роботі я вже отримую більшу зарплату ніж за майбутньою спеціальністю. Найприємніше – я відчуваю себе самостійною. А ще поєднання роботи та навчання дозволяє навчитися дисципліні та розвиває вміння правильно розставити пріоритети.

 

Викладачі до таких поривань своїх студентів ставляться по різному, зокрема декан факультету математики та інформатики РДГУ, Микола Шахрайчук запевняє, що студенти повинні працювати, але за спеціальністю і після другого курсу.

 Безумовно,  якщо раніше почати працювати за спеціальністю, можна більшого досягти у кар’єрі та здобути неабиякий досвід, але це має бути робота за спеціальністю та виключно вже з існуючим за спиною багажем основних знань. В сучасному суспільстві не рідко зустрічаються першокурсники, які пріоритетом ставлять роботу, а не навчання, а мали б лише починати про це думати. Я вважаю, що працювати навчаючись студенти змушені, адже більшість з них відчуває фінансову потребу, а працюючи вони стають менш залежними від батьків.

 

Варто додати, що навчаючись і працюючи студенти помічають як переваги, так і недоліки. Щодо “недоліків,” то часто це брак часу, перевтома та неякісне навчання. “Перевагами” для робочого студента можуть бути професійний ріст, самостійність та матеріальне забезпечення. А головними “причинами”  є фінансова скрута та відсутність інтересу до навчання.

Працювати чи ні, студент вирішує сам для себе. Безумовно, будь-яка робота вчить нас відповідальності та допомагає розвиватись. Ну, а коли ти працюючий студент, то завжди є змога повернутись до університету, чого в дорослому житті не зробиш.

0
# Рівне # студенти
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Читайте також
229
Рівняни хочуть світлофор біля РДА
0
Читати далі
168
Начальник рівненського управління культури після допиту: "Що я тут роблю? І для чого уся ця вистава?"
0
Читати далі
242
У Рівному змагалися майбутні зірки баскетболу
12 січня 2018 року о 12.00 відбулася першість ОСДЮСШОР з баскетболу серед груп початкової підготовки - «Різдвяні зірки».
0
Читати далі
436
Рівненські бейсболісти ввійшли в топ-50 кращих в Європі [+ФОТО]
За результатами щорічного рейтингу сайту "Mister Baseball's 2017 European" рівненський бейсбольно-софтбольний клуб "Західний Вогонь" увійшов у 50 кращих клубів Європи.
0
Читати далі
206
На Рівненщині продовжують знайомити дітей з успішними спортсменами [+ФОТО]
Минулий 2017 рік видався надзвичайно насиченим різноманітними спортивно-масовими заходами, організацією та проведенням яких займався «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради.
0
Читати далі
299
Рівнянин повернувся за речами на роботу і зловив злодія
Злодій вже наготував крадене виносити, але не встиг
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
69
Історія Рівного - від театру Зафрана до кінотеатру «Партизан»
0
Читати далі
48
На Рівненщині правоохоронці зареєстрували дев’ять випадків жорстокого поводження із тваринами
0
Читати далі
53
Відома рівненська співачка Христина Панасюк презентує новий альбом "Ангели" про героїв війни
0
Читати далі
327
Рівненський футбольний клуб "Верес" перереєструвався у Львові
0
Читати далі
47
У Мультиплексі три прем'єри цього тижня
0
Читати далі
84
Без вікон і дверей - які авто їздять вулицями Квасилова
0
Читати далі
362
Златан, Шавкавбек, Тавіта, Фабіола - якими екзотичними іменами називали немовлят на Рівненщині у 2017 році
0
Читати далі
59
Пам'ятки архітектури на Рівненщині відреставрують за державний кошт
0
Читати далі
73
АТОвець з Рівненщини, який підірвався на розтяжці, потребує нашої допомоги!
0
Читати далі