Терміново: ВООЗ оголосила всесвітню пандемію у зв'язку з коронавірусом

Терміново: ВООЗ оголосила всесвітню пандемію у зв'язку з коронавірусом
0
1460
0
Терміново: ВООЗ оголосила всесвітню пандемію у зв'язку з коронавірусом

Кількість хворих на коронавірус в 114 країнах світу наблизилась до 120 тисяч людей. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію у цілому світі коронавіруса. Про це повідомив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адхан Гебрейесус.

– Ми дійшли висновку, що Covid-19 можна схарактеризувати як пандемію, – сказав Гебрейесус.

Глава ВООЗ зазначив, що світ ще ніколи раніше не стикався з пандемією, яку викликав коронавірус і яку можна контролювати.

За його словами, країни все ще можуть змінити хід цієї пандемії, якщо будуть вчасно виявляти та ізолювати хворих. Таким чином країни з невеликою кількістю випадків Covid-19 можуть запобігти виникненню спалахів захворювання.

Це не просто криза охорони здоров'я, це криза, яка торкнеться кожного сектору - тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу, – підкреслив Гебрейесус.

Гендиректор ВООЗ закликав країни розробити стратегію щодо запобігання поширенню інфекції. Зокрема, він порадив активувати і розширити механізми реагування на надзвичайні ситуації, пояснити людям ризики і шляхи самозахисту, знайти, ізолювати, перевірити і забезпечити лікування кожній людині, яка заразилася вірусом, а також відстежити всіх, з ким вона контактувала.

Крім того, Гебрейесус закликав підготувати лікарні, навчити працівників системи охорони здоров'я і проявляти більше турботи один до одного.

Довідково:
пандемія – це поширення нового захворювання у світових масштабах. Характеризується відсутністю колективного імунітету в людства і, як правило, ефективних засобів профілактики (вакцин) та лікування.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: