У яких міста на Рівненщині найбрудніше повітря [Інфографіка]

У яких міста на Рівненщині найбрудніше повітря [Інфографіка]
0
1951
2
У яких міста на Рівненщині найбрудніше повітря [Інфографіка]

Найбільш забрудненими зонами області залишаються території міст Рівного, Вараша, Дубно, а також Здолбунівського та Рівненського районів.

Моніторинг забруднення атмосферного повітря в Рівненській області провели у Рівненському обласному лабораторному центрі. Згідно статистичних даних на кожного жителя України припадає більше 100 кг викидів забруднюючих речовин в атмосферу, в Рівненській області – в межах 45-50 кг. В цілому, на кожен квадратний кілометр території країни припадало до 8 тон забруднюючих повітря речовин, в Рівненській області 2,6-2,8 тони. 
Викиди шкідливих речовин надходять в атмосферне повітря з стаціонарних та пересувних (транспорт та судна) джерел забруднення. Основними хімічними речовинами, які надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення в Україні, є сполуки сірки (приблизно 32% від загального обсягу), оксид вуглецю (27%), метан (18%), речовини у вигляді суспендованих твердих часток (12%) та сполуки азоту (9%). На всі інші речовини припадає близько 2% від загального обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
В Рівненській області співвідношення забруднюючих речовин від стаціонарних джерел викидів (а їх близько 260) дещо інше, зокрема, на оксид вуглецю припадає близько 20% викидів, оксиди азоту – 40%, сполуки сірки – 10%, речовини у вигляді суспендованих твердих часток – 25%, неметанові леткі органічні сполуки та інші забруднювачі – 5%.
В цілому, на Рівненщині більше 80 відсотків викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря припадає на автотранспорт. Частка токсичних інгредієнтів, які забруднюють повітря під час експлуатації пересувних джерел забруднення наступна: оксид вуглецю – 73,5%, діоксин азоту – 13%, неметанові леткі органічні сполуки – 10%, сажа – 2%, сірки діоксид – 1,5%.
Найбільш забрудненими зонами області залишаються території міст Рівного, Вараша, Дубно, а також Здолбунівського та Рівненського районів.


Продовж 2017 року лабораторіями Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» здійснювався моніторинг забруднення атмосферного повітря у 68 населених пунктах Рівненської області, в тому числі у 43 сільських. Відібрано та досліджено 3191 пробу атмосферного повітря. 
Дослідження гранично допустимих концентрацій (ГДК) проводилось по 14 інгредієнтах, основними з яких були: пил, діоксид азоту, сірчистий ангідрид, оксид вуглецю, фенол та формальдегід, концентрації яких в першу чергу характеризують забруднення атмосферного повітря в населених пунктах. 
Перевищення ГДК шкідливих речовин виявлено в 44 пробах, що становить 1,4%. Невідповідності спостерігалися за вмістом пилу (0,5% всіх досліджених проб), сірчистого ангідриду (1,3%), діоксиду азоту (1,0%), фенолу (1,8%) та формальдегіду (7,9%). 
В міських населених пунктах перевищення ГДК спостерігалось в 2,6% проб за такими інгредієнтами: формальдегід – 13,8%, фенол – 4,8%, сірчистий ангідрид – 2 ,5 %, діоксид азоту – 1,6%; пил – 0,4%. 
В сільських поселеннях виявлено перевищення ГДК шкідливих речовин у 0,3% проб, а саме по пилу – 0,6% та діоксиду азоту – 0,5%.
Перевищень ГДК по інших інгредієнтах, під час дослідження забруднення атмосферного повітря, не виявлено. 
За фактами перевищень інформувались контролюючі органи та надавались рекомендації органам місцевого самоврядування.

2
Суспільство # смог
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
377
Рівненщина залишається в «зеленій» карантинній зоні
0
Читати далі
119
Житло на Марсі: яким воно буде (ФОТО)
0
Читати далі
167
SpaceX вивели на орбіту ще півсотні супутників Starlink
0
Читати далі
810
В МОЗ «передумали»: Костопільській район знову в «зеленій» зоні (КАРТА)
0
Читати далі
422
Синоптики розповіли, якою буде погода у Рівному на вихідні
0
Читати далі
114
Рівняни можуть користуватися всіма послугами Укразалізниці
0
Читати далі
338
У Рівному готуються відкрити «Таємничі підземелля» (ВІДЕО)
0
Читати далі
1351
З українців почали брати додаткову плату за виліт з країни
0
Читати далі
569
Службовцю «Рівнеоблавтодору» повідомили про підозру за розтрату 1,9 мільйонів гривень
0
Читати далі