У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Аеропорт»

У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Аеропорт»
0
419
0
У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Аеропорт»

18 липня 2018 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Аеропорт». Експонатами виставки стали роботи художника, студента Львівської національної Академії мистецтв Олега Дробоцького, які він виконав за мотивами фотографій Сергія Лойка, а також відеоматеріалів, знятих бійцями, та на основі їх розповідей. Ініціатором виставки виступила лікар Іванна Єребська, а організатори – Олена Семенович і Оксана Яремчук, старші наукові працівники музею.

У найбільшій залі музею зібралися художники, науковці музею, журналісти, представники волонтерських організацій Рівного, а в центрі уваги були учасники боїв за  Донецький  аеропорт – Федір Місюра, Андрій Ліснічук, Роман Коваль, Роман Рудейчук. Спочатку присутні переглянули фрагмент фільму «Донецький аеропорт. Як це було», всього чотири хвилини,  але отримали уяву про те пекло, яке тривало 242 дні. Захисники аеропорту – українські добровольці та бійці ЗСУ – увійшли в історію під назвою «кіборги».

Колишні учасники боїв розповіли про ті трагічні дні, які запам’яталися їм на все життя. Вони всі говорили про важливість  виставок такої тематики, бо в суспільстві вже спостерігається спад гостроти сприйняття військових дій на сході, а ми не повинні забувати, що в країні йде війна і маємо підтримувати захисників не лише фінансово і матеріально, а й духовно. Про це наголосила і волонтер Тетяна Гонтар, яка закликала проектувати  мужність і жертовність наших бійців на справи мирного життя.

Христина Панасюк, Відома рівненська волонтерка, виконала авторські пісні про «кіборгів» - захисників Донецького аеропорту.

Виставка триватиме до 12 серпня 2018 року, після чого переїде до Волинського краєзнавчого музею – про це просто тут домовилися директор музею Анатолій Силюк і автор – Олег Дробоцький.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
124
Рівненські гімнастки відкрили змагальний сезон
0
Читати далі
3164
Завтра десяток вулиць Рівного та п’ять навколишніх сіл залишаться без світла
1
Читати далі
250
На рівненському «Авангарді» вкладають унікальне поле
0
Читати далі
496
Хто утримує лідерство на місцевих виборах у Рівному, – соціологія
0
Читати далі
112
Ігор Ясенюк: «Ми не побоялися взяти на себе відповідальність і виправдаємо довіру людей»
0
Читати далі
490
У Рівному виявили агітаторів-порушників
0
Читати далі
395
У головній книгозбірні Рівненщини обговорять завдання й виклики цифрової епохи
0
Читати далі
126
Рада нацбезпеки продовжить блокувати російські соцмережі
0
Читати далі
132
Відсьогодні в регіонах «червоної» зони вводять нові обмеження
0
Читати далі