У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського: якою буде нова назва

У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського: якою буде нова назва
0
187
0
У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського: якою буде нова назва

У Рівному планують декомунізувати вулицю Миколи Островського. Відповідне рішення прийняла комісія міської ради з питань найменування міських об'єктів та встановлення пам'ятних знаків, інформує Суспільне.

Проект рішення про перейменування вулиці Островського на вулицю Покровську готовий до внесення на розгляд сесії Рівнеради. Як розповідає головний архітектор Рівного Дмитро Котляров, голосуватимуть за нього, швидше за все, вже у жовтні.

На нинішній вулиці Островського розташована Рівненська дитяча музична школа №2. Її директор Сергій Климчик новину про те, що скоро вулиця може отримати нову назву, сприймає спокійно.

«Це насправді на часі, історично правильне рішення. Розмовляю зі своїми колегами. Є різні бачення в людей, але все-таки декомунізація повинна йти своїм шляхом», – розповідає директор Сергій Климчик.

У перехожих і батьків, які відводять дітей у музичну школу, звістка про те, що вулиця Островського може отримати нову назву викликає різні емоції.

«В мене так 50 на 50. Якщо вже влада вирішить перейменувати – не страшно», – каже рівнянин Василь.

Декомунізацію підтримує і рівнянин Андрій:

«Я за те, щоб була декомунізація в повному обсязі. Тому, якщо буде Покровська, дуже гарна назва».

Рішення декомунізувати вулицю Островського і перейменувати її на Покровську вже ухвалила комісія Рівнеради з питань найменування міських об'єктів. Член комісії, історик Андрій Жив'юк розповідає, зробили це, ознайомившись з копією рішення міськради від 1940-го року, де чітко вказано, що вулиця отримала назву саме на честь Миколи Островського.

«Він воював на фронті так званої громадянської війни за встановлення радянської влади в Україні. Крім того, він був в особливих частинах ВЧК. «Всєросійская чрєзвичайная комісія» по боротьбі з контрреволюцією і саботажем, яку очолював Фелікс Едмундович Дзержинський, яка всіх контрреволюціонерів знищувала на місці», – коментує Андрій Жив'юк.

На найближчу сесію рішення про перейменування вулиці Островського не виноситимуть. Головний архітектор Рівного Дмитро Котляров каже, швидше за все, це станеться вже у жовтні. За його словами, проблем місцевим жителям перейменування не завдасть.

«Це не означає, що всі, хто там проживають, повинні одразу йти і переоформляти якісь документи. Це буде відбуватися поступово. Наприклад, люди будуть переоформляти якусь нерухомість, перепродавати її. Вони будуть отримувати нові довідки – новий документ з новими даними», – коментує головний архітектор Рівного Дмитро Котляров.

За словами головного архітектора Рівного, якщо рішення про перейменування вулиці Островського ухвалять, вона отримає назву Покровська.

0
Суспільство
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
118
Ректор, плавець та блогерка: відомі мешканці Рівненщини закликали до вакцинації від COVID-19
0
Читати далі
48
Залежність від цукру – ситуація психологічна: Комаровський пояснив постійне зловживання солодощами
0
Читати далі
86
ЦНАП на «Златі» відновив роботу
0
Читати далі
48
МОЗ розширило список працівників, які підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19
0
Читати далі
107
Підприємство на Сарненщині «Журавушка» матиме змогу користуватися пільгами на оподаткування
0
Читати далі
113
Суд не пом’якшив покарання чоловіку, через хобі якого на Рівненщині загинуло двоє дітей
0
Читати далі
58
На Рівненщині 74,5% дітей отримали два щеплення від кору
0
Читати далі
63
У ЦНАПах Рівненщини можна пошерити цифрові копії документів через «Дію»
0
Читати далі
157
На Рівненщині через негоду легковик злетів у кювет
0
Читати далі