У Рівному порахують всі дерева

У Рівному порахують всі дерева
0
439
0
У Рівному порахують всі дерева

У Рівному порахують зелені насадження на центральних вулицях та позначать їх на інтерактивній мапі. Сьогодні в нашому місті перебуває розробник програми «Inspectree», яку використовуватимуть для інвентаризації дерев, львівський програміст Павло Голубець.

Він детально розповів волонтерам, які займуться обстеженням насаджень, як працює розроблена ним програма. До системи будуть вносити назву виду дерева, його розміри (обхват стовбура, висоту, розмір крони і т.), вік, стан (добрий, незадовільний, аварійний тощо) та догляд, якого потребує дерево (полив, санітарна обрізка, підживлення, знесення). Розробник програми спробував разом із активістами обстежити та позначити кілька дерев на електронній карті Рівного.

— Я один з активістів, які займаються у Львові питаннями озеленення. Коли ми поспілкувалися з представниками районних адміністрацій, то зрозуміли, що вони не мають точних даних про те, що, скільки і в якому стані росте у місті. Створили програму по інвентаризації, її кінцева мета в тому, щоб ті, хто працює з зеленими насадженнями мали чітку картину, що і де росте, в якому стані насадження. Тоді можна буде планувати ресурси, необхідні для догляду, знесення чи заміни насаджень. Таким чином ця робота буде систематизована, — розповів Павло Голубець.  

Крім Львова, систему «Inspectree» використовують також у Луцьку, а тепер і в Рівному.

Розробник погодився надати можливість перший місяць протестувати програму безкоштовно, надалі її використання вартуватиме приблизно 50 тисяч гривень на рік.

До проведення обстежень та формування «зеленої» мапи зголосилося 25 рівнян. Це студенти, викладачі, комунальники та еко-активісти.

—  Сподіваємося, що з вересня до проекту приєднаються шкільні вчителі біології, географії і інформатики.  Разом із своїми учнями на території шкіл вони проінспектують дерева і внесуть дані на мапу. Така практична робота було б корисною і пізнавальною не лише для школярів, а й для педагогів. Чим більше дерев буде внесено упродовж тестового періоду, тим краще. Тоді ми зможемо планувати видатки на наступний рік на догляд за зеленими насадженнями, — зазначив заступник міського голови Сергій Васильчук.

За матеріалами: 7dniv.rv.ua

Читайте також: Під час протестів Тіхановська втекла з країни і заявила про «очень тяжелое решение»

Читайте також: В Україні за товар можна «розрахуватися обличчям»

Читайте також: Скільки додаткових вихідних буде в 2021 році

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
26
Рівненщина готова до холодів на 95%
0
Читати далі
43
Рівне прийме Чемпіонат області з більярдного спорту
0
Читати далі
192
Представники команди «Слуга Народу» в Рівному розповіли, як розвиватимуть місто (ВІДЕО)
0
Читати далі
78
В МОЗ розширили список осіб, яким не потрібен обов’язковий тест на COVID-19
0
Читати далі
225
Автопарк рівненської «екстренки» поповнився новими автомобілями, манекенами та обладнанням (ФОТО)
0
Читати далі
1113
Фотозона на «Лебединці» вже розтрощена (ФОТО)
0
Читати далі
2077
Завтра вісім вулиць Рівного та п’ять навколишніх сіл залишаться без світла
0
Читати далі
1698
«Бо дуже хочуть в Україну»: хасиди на кордоні переодяглися в українців в заспівали гімн (ВІДЕО)
2
Читати далі
141
Як проголосувати на виборах, якщо захворів на COVID-19
0
Читати далі