У Рівному ще більше сміття збиратимуть роздільно

У Рівному ще більше сміття збиратимуть роздільно
0
681
0
У Рівному ще більше сміття збиратимуть роздільно

Невдовзі у Рівному розпочнуть збирати від населення відпрацьовані ртутовмісні енергозберігаючі лампи, а через півтора роки поряд з контейнерами для збору пластику, які встановлять по всьому місту, поставлять ємкості для окремого збирання скла.

Такі вимоги до вивезення відходів заклало управління ЖКГ до договору із КАТП-1728, яке із 4 червня має стати єдиним виконавцем послуг з вивезення відходів у м.Рівне.

Про це в ході круглого столу на тему «Як будуть вивозити побутові відходи і скільки це буде коштувати у Рівному» повідомили начальник управління ЖКГ Рівненської міської ради Ярослав Сахнюк та директор КАТП-1728, яке здійснює вивезення та захоронення відходів у Рівному, Ростислав Кралюк.

Цей круглий стіл було проведено 29 травня 2018 р. об’єднанням громадських організацій «Рада реформ Рівного».

Чим більше сміття збирається окремо від споживачів та відправляється на переробку – тим меншим буде тариф на вивезення відходів – про це повідомив член Коордради Ради реформ Рівного Сергій Пінчук. Адже в новому законі «Про житлово-комунальні послуги» зазначено: вартість відокремленого збирання корисних компонентів побутових відходів не включається до тарифу на їх вивезення.

Відповідно до морфологічного складу відходів понад 16,4%  їх об’єму займає пластик і папір, та 15,7% - скло. Окреме збирання цих трьох компонентів відходів може зменшити розмір платіжки за цю послугу для рівнян на третину. Так само це зменшить і розмір екологічного податку, який місто сплачує за захоронення кожної тони сміття.

Ртутовмісні енергозберігаючі лампи потребують особливої уваги через вміст парів ртуті. Саме тому сміттєзбиральне підприємство КАТП-1728 має налагодити постійнодіючий графік збирання таких відпрацьованих ламп від населення у кожному мікрорайоні міста та передачу їх спеціалізованому підприємству на знешкодження.

Рішення міської влади про збільшення кількості роздільно зібраних корисних компонентів відходів є необхідним для стримування зростання тарифу. Вже зараз КАТП-1728 подало на затвердження НКРЕКП розрахунки, згідно яких вартість захоронення сміття на сміттєполігоні Рівного має зрости в 4 рази, що за оцінками управління економіки міста призведе до зростання тарифу на сміття для населення на 50-60 %.

Поряд з іншим, учасники обговорення наголошували на необхідності проведення широкої інформаційної кампанії серед мешканців міста щодо необхідності та вигідності для рівнян збирати сміття роздільно, а Голова Коордради Ради реформ Рівного Святослав Клічук наголосив на готовності громадського об’єднання долучатися до реалізації ініціатив у такій надважливій для громади сфері як роздільне збирання побутових відходів.

0
# Рівне # сміття
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
107
Цьогоріч 79 дітей-сиріт з Рівненщини отримають гроші на житло
0
Читати далі
1507
У Рівному стане світліше
0
Читати далі
130
Завтра на Рівненщині стартує осінній призов
0
Читати далі
686
Першого жовтня у Рівному відключать світло
0
Читати далі
872
Голову Рівненської ТВК викликали на допит до слідчого: підозрюють фальсифікацію
0
Читати далі
469
52 країни відкрили кордони для українців
0
Читати далі
1761
Тепер офіційно: завтра до Рівного приїде Володимир Зеленський
0
Читати далі
218
Масштабне будівництво на РАЕС: підприємство вводить в експлуатацію нові об’єкти
0
Читати далі
184
Зеленський виключив Фокіна з Трьохсторонньої контактної групи по Донбасу
0
Читати далі