У Рівному створять стратегію розвитку для області

У Рівному створять стратегію розвитку для області
0
201
0
У Рівному створять стратегію розвитку для області

Зараз в області працюють над створенням «дорожньої карти» регіону до 2027 року. 

«Рівненщина розвивається і ми хочемо спланувати розвиток з 2020 до 2027 роки. Стратегія, яка діє завершується. Тому необхідно створити нову. Стратегія необхідна для підвищення конкурентоспроможності регіону. Окрім того, вона створює передумови для отримання фінансової допомоги від держави і міжнародних донорів. Стратегія, по суті, «задає рамки», а вже під них реалізуються проекти впродовж всього періоду», - наголосив виконуючий оюов'язків голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Розробка документу має бути максимально публічною та прозорою. Тому відбувається із залучення не лише представників влади, а й науковців, бізнесменів, експертів громадських організацій та асоціацій. Ім сьогодні і презентували результати аналізу соціально-економічного розвитку Рівненської області.

За словами керівника Агенції регіонального розвитку Рівненщини Олександра Процюка, область має вигідне географічне положення, хороші природні ресурси, логістику, достатнім є й людський капітал. Ці конкурентні переваги вирізняють потенціал нашої область серед інших регіонів.

«Ми формуємо планування, яке орієнтовно закінчимо наприкінці року. Під час засідання, роботи у групах ми повинні визначити ті галузі, які дозволять економіці регіону більш активно розвиватися. Також, важливим є залучення бізнесменів, науковців і керівників громад. Їхня спільна робота дозволить виробити сучасні рішення, що можуть стати драйвером для нових конкурентних видів діяльності», - зауважив Олександр Процюк.

Радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів Програми "U-LEAD з Європою" Василь Кашевський розповів, що головною особливістю планування розвитку власної території має стати smart-спеціалізація:

«Це європейський підхід і передбачає розвиток видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал з урахуванням унікальних переваг регіону. Його мета – перетворити економіку регіону в більш ефективну саме в глобальному світі».

Варто додати, що smart-спеціалізація була запроваджена в 2015 році, але була підмінена традиційними підходами – це будівництво та ремонти соціальних закладів без прив’язки до регіональної стратегії розвитку. Проте, зусилля мають спрямовуватися на активізацію «м’яких» проектів або ж з розвитку людського капіталу. Тобто тих, що генерують додану вартість, нові робочі місця, що в цілому забезпечать розвиток регіону.

Тож саме з урахуванням таких підходів стратегію розвитку області обговорили у групах. Їх учасники визначили сильні та слабкі сторони, можливості та загрози розвитку Рівненської області для проведення SWOT – аналізу.

Усі напрацьовані пропозиції будуть узагальнені та обов’язково представлені на обговорення громадськості.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
135
На Здолбунівщині - ДТП: легковик влетів під вантажівку (ФОТО)
0
Читати далі
885
Автобус-«двійник» зупинили поліцейські у Рівному (ФОТО)
0
Читати далі
170
Нардеп, котрий пропонував «саджати» - погорів на кнопкодавстві (ВІДЕО)
0
Читати далі
111
Рівняни з медалями в Литві
0
Читати далі
307
Джокер в Раді: Ківа притягнув у ВР «гумовий виріб» (ВІДЕО)
Разумков відповів Киві, що депутати не бояться гумових масок.
2
Читати далі
194
Рівненські гирьовики на Чемпіонаті Світу з перемогами
0
Читати далі
328
Рівненський човен Драккар Гунгнір відправляється «зимувати»
0
Читати далі
7121
На Рівненщині школи закривають на карантин
0
Читати далі
1075
Наче космодром: в мережі з’явились перші світлини з будівництва спорткомплексу у Рівному (ФОТО)
0
Читати далі