У Рівному впровадять ефективну практику компостування відходів деревини

У Рівному впровадять ефективну практику компостування відходів деревини
0
904
0
У Рівному впровадять ефективну практику компостування відходів деревини

Проект Громадського бюджету щодо «Створення системи збору та компостування відходів деревини в Рівному» отримав перемогу. Вартість його реалізації складає 860 тисяч гривень.

Проект покликаний запровадити в місті практику компостування відходів деревини: опалого листя, трави, гілля та інших органічних відходів. Адже наразі основна проблема – відсутність дієвої системи збору та компостування відходів деревини. Як наслідок поширюється практика спалювання листя, гілля та інших відходів рослин в приватному секторі міста, що отруює життя рівнян, особливо, восени та навесні. Також на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків мешканці намагаються зменшити кількість листя з дерев, тому обрізають їх або зрізають взагалі.

Наразі відходи деревини, що збираються в місті комунальними підприємствами, використовують для обігріву приміщень цих підприємств, а рештки вивозять на полігон, де вони накопичуються разом з іншими відходами.

Як проект допоможе місту:

- КП, які займаються озелененням та вивезенням відходів, отримають необхідне обладнання для подрібнення відходів деревини та компостування;

- ОСББ будуть забезпечені можливістю подрібнити відходи деревини та 10 ОСББ на конкурсних засадах отримають компостери для встановлення на своїй території;

- рівняни з приватного сектору матимуть можливість передати відходи деревини відповідним КП для подальшого компостування.

До слова, в розвинених країнах, наприклад, в Німеччині та США, відходи деревини та харчування збирають окремо та переробляють на компост, який потім використовують у якості добрива для потреб міського озеленення. У Рівному лише невелика частка приватних домогосподарств компостує органічні відходи.

 

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: