У Рівному запалюють свічки, аби вшанувати пам`ять жертв Голодомору

У Рівному запалюють свічки, аби вшанувати пам`ять жертв Голодомору
0
440
0
У Рівному запалюють свічки, аби вшанувати пам`ять жертв Голодомору
У суботу, 24 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів. Рівняни активно долучаються до вшанування жерт масового українського винищення.

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, - це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила більше трьох мільйонів українців.

Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. 

Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Президент Порошенко 26 листопада 2016 року підписав указ "Про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу", згідно з яким 85-ті роковини Голодомору будуть відзначатися на найвищому організаційному та державному рівнях.

 


фото Рівненська ОДА

Зокрема, заходи до Дня пам'яті жертв голодоморів пройдуть по всій Україні та у багатьох країнах світу. На території України буде приспущено Державний прапор та обмежено проведення заходів розважального характеру. О 16:00 в кожній домівці й установі українці запалять свічки пам'яті та приєднаються до загальнонаціональної хвилини мовчання, - повідомляє Укрінформ.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
109
На Рівненщині затримали чоловіка, котрий хотів нажитися на місцевому кафе (ФОТО)
0
Читати далі
232
«42 кілограми бурштину, понад 10 одиниць зброї та 15 підозрюваних»: на Рівненщині продовжують «трясти» бурштинщиків (ФОТО)
0
Читати далі
48
Вчителька, котра «погоріла» на продажі наркотиків – звільнилась за власним бажанням
0
Читати далі
182
У Рівному затримали чоловіка, котрий торгував зброєю (ФОТО)
0
Читати далі
80
На Рівненщині судитимуть білоруса, котрий намагався дати хабаря держслужбовцю
0
Читати далі
112
З магазину – до ізолятора: у Костопільському районі на «гарячому» впіймали грабіжника (ФОТО)
0
Читати далі
65
Чоловіку, котрий до смерті побив пішохода – «світить» до десяти років
0
Читати далі
158
У Рівному чоловік «замінував» суд, аби уникнути відповідальності (ФОТО)
0
Читати далі
436
На Відінській рівнянин продав копам наркотики (ФОТО)
0
Читати далі