У селі на Дубенщині оголосили карантин через скажену лисицю

У селі на Дубенщині оголосили карантин через скажену лисицю
0
401
0
У селі на Дубенщині оголосили карантин через скажену лисицю
Цього разу  зафіксовано випадок сказу червоної лисиці в селі Дитиничі, Плосківської сільської ради Дубенського  району. Про це повідомляє сайт Дубенської РДА.

Відразу після підтвердження даного випадку 12 вересня проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дубенській райдержадміністрації  під керівництвом першого заступника голови адміністрації Володимира Іщука.

На засіданні заслухано інформацію начальника Дубенського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Івана Лопуги про те, що 10.09.2019 року в с. Дитиничі  в приватне господарство забіг лис, якого застрелила єгерська служба.

Прибувши на місце спеціалісти державної служби ветеринарної медицини району відібрали патматеріал (голову червоної лисиці), та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, для вірусологічного дослідження на сказ. Результати досліджень патологічного (біологічного) матеріалу показали наявність сказу у лисиці.

Враховуючи дану інформацію, рішенням комісії від 12.09.2019 року в селі Дитиничі введено карантин на 60 діб.

Також до загрозливої зони ввійшли населені пункти в радіусі 10 км.:  с. Плоска, с. Клюки, с. Бірки, с. Переросля, с. Судобичі Плосківської сільської ради; с. Семидуби, с. Довге поле, Семидубської сільської ради; с. Підлужжя, Птицької сільської ради.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється: проведення заходів із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин.

Фахівці ветеринарної служби здійснюватимуть щоденний подвірний обхід та проводитимуть щеплення від сказу для котів і собак.

Керівників мисливських господарств зобов’язано провести діагностичний відстріл не менше 5-10 голів диких м’ясоїдних на неблагополучній території, для проведення вірусологічних досліджень,  провести депопуляцію червоної лисиці, довести її щільність до 0,5-1 голови на 1000 га угідь.

На мисливських угіддях, а також у загрозливій зоні заборонено промисловий і ліцензійний відстріл диких тварин, їх відловлювання і вивезення.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: