У вересні Рівне запрошує на міжнародний кінофестиваль "Місто Мрії"

У вересні Рівне запрошує на міжнародний кінофестиваль
0
479
0
У вересні Рівне запрошує на міжнародний кінофестиваль "Місто Мрії"

24 – 28 вересня 2019 у Рівному відбудеться вже 4-ий міжнародний кінофестиваль "Місто Мрії".
До конкурсної програми кінофестивалю на відбір надійшло 450 фільмів від режисерів з 50-ти країн світу(станом на кінець червня 2019).

Журі оцінюватиме фільми у двох конкурсних програмах: національній та міжнародній, у шести номінаціях.

Національна програма: повнометражне документальне кіно, короткометражне ігрове кіно.

Міжнародна програма: повнометражне ігрове кіно, короткометражне ігрове кіно, короткометражне документальне кіно, анімаційні короткометражні фільми.

Рівненський міжнародний кінофестиваль "Місто Мрії" відбувається щорічно, з 2016 року.

За свою історію фестиваль став однією з найбільш важливих мистецьких і культурних подій Рівного, області й країни. Кіноподію відвідали гості з різних куточків України, а також – з Білорусі, Польщі, Чехії, Франції, Німеччини, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, Ізраїлю, Канади та інших країн.
 
Близько 700 робіт з 40 країн світу надійшло за минулі роки на експертний відбір РМКФ "Місто Мрії". 215 фільмів українського та закордонного виробництва взяли участь у конкурсній програмі кінофестивалю.
 
Найбільш цікавими подіями – локаціями кінофестивалю "Місто Мрії" стали:
  • Кіношкола у Рівному, де відомі кінотворці й митці проводять майстер-класи для зацікавлених;
  • "Зніми кіно у Місті Мрії" - конкурс короткометражок, які учасники знімають протягом кінофестивалю на локаціях Рівного;
  • Open Cross-Cultural Space – відкритий простір для режисерів, акторів, продюсерів, митців, представників місцевої влади та ЗМІ, де вони дискутують про кіно, діляться власним досвідом з колегами й інформують про цікаві проекти.

Конкурсну програму кінофестивалю у різні роки оцінювало експертне журі, до складу якого увійшли актори театру і кіно, народні артисти України, українські й закордонні кінокритики, продюсери, режисери, сценаристи фільмів, композитори, а саме:

голова правління Української кіноакадемії, кінознавець Володимир Войтенко, актор театру і кіно, народний артист України Богдан Бенюк, актриса театру і кіно, телеведуча Римма Зюбіна, кіносценарист, телеведучий Андрій Бабік, кінорежисер і кіносценарист Олег Ущенко, продюсер Володимир Філіпов, актор театру і кіно Дмитро Лінартович, актриса Тетяна Юрікова, продюсер Віктор Вілгелм, кінознавець і головний редактор журналу «Українська культура» Юрій Сорока, генеральний продюсер компанії «БелФільм» Юрій Ігруша (Білорусь), продюсер і сценарист Ольга Кременецька (Білорусь), режисер і кінокритик Вікторія Левинська (Німеччина), режисер Алі Фахр Мусаві (Іран), продюсер і президент Міжнародної організації CinemaHall Ілля Свідлер, режисер Юрій Ковальов, продюсер, режисер, оператор Ангел Ангелов, кінокритик і журналістка Олеся Анастасьєва, режисер Світлана Зінов’єва, композитор Алла Загайкевич.

Володарями Гран-прі міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії" стали фільми:

2018 рік – "Міф", режисери: Леонід Кантер, Іван Ясній, Україна

2017 рік – "Війна химер", режисери: Анастасія та Марія Старожицькі, Україна

2016 рік – Musse, режисер Джон Хеллберг, Швеція.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: