Україна може вступити в НАТО до 2030 року

Україна може вступити в НАТО до 2030 року
0
384
0
Україна може вступити в НАТО до 2030 року

Україна може стати членом НАТО до 2030 року. Так вважає перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

«Україна налаштована оптимістично. У 2030 році ми бачимо себе повноцінним членом Альянсу. В цьому контексті надання Україні Плану дій щодо членства стане новим потужним імпульсом для подальшого руху шляхом реформ і мобілізації зусиль з метою досягнення критеріїв членства», – заявила Джапарова в відеозверненні, оприлюдненому в соцмережі Facebook.

Коментуючи представлену генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом доповідь експертної групи «НАТО-2030: Об'єднані заради нової ери», Джапарова наголосила, що Україна цінує залучення до обговорення питань зміцнення політичного виміру Альянсу в рамках концепції НАТО-2030.

Вона зазначила, що в доповіді НАТО підтвердила прихильність політиці «відкритих дверей» з метою посилення Східного флангу і нарощування взаємодії зі східними партнерами, зокрема Україною і Грузією.

У доповіді наголошується, що НАТО має залишатися відданою рішенням Бухарестського Саміту 2008 року і вивести на вищий рівень дискусію про майбутнє членство в Альянсі. Також НАТО повинна шукати можливості для розширення і зміцнення партнерства з Україною і Грузією, які прагнуть до членства і перебувають під постійним зовнішнім і внутрішнім тиском Росії.

«Ситуація в Україні повинна залишатися важливим пунктом порядку денного засідань Ради НАТО-Росія. Повернення до «business as usual» з РФ до зміни її поведінки неможливе. Ціна за подальшу російську агресію проти України повинна підвищуватися - санкції проти РФ повинні не тільки оновлюватися, але й посилюватися», – цитує основні положення доповіді Джапарова.

«Сподіваємося, що зазначені рекомендації знайдуть своє відображення у майбутній Стратегічній концепції НАТО», – підсумувала вона.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

0
Політика ВСЕ - МОЖЛИВО
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
335
На Рівненщині перевірять ціну на газ
0
Читати далі
359
П’ять вулиць Рівного та дев’ять навколишніх сіл завтра будуть без світла
0
Читати далі
76
Зарплати вчителів виростуть на 20%
0
Читати далі
67
"Щасливе Різдво": У Рівному весело зустріли новорічні свята
0
Читати далі
101
Біля Рівного рятувальники таки запобігли вибуханню 20 тоннам пального (ВІДЕО)
0
Читати далі
106
У Рівнераді нова депутатка
0
Читати далі
266
Нацбанк випускає срібну банкноту до дня народження Лесі Українки
0
Читати далі
98
Рівненська міська рада звернулась до Президента через тарифи
0
Читати далі
78
На Рівненщині готуються відзначити 150-річчя від дня народження Лесі Українки
0
Читати далі