З Космічного центру Кеннеді стартував шаттл Columbia, на борту якого у складі міжнародної місії був перший та наразі єдиний астронавт незалежної України Леонід Каденюк.
Тривав політ 16 діб та успішно завершився 5 грудня. На борту Columbia Леонід виконував «космічну» частину спільного українсько-американського біологічного експерименту, підготовленого вченими з шести інститутів НАН України та науковцями з п’яти університетів США, Космічного центру ім. Кеннеді та двох американських корпорацій.
Мета експерименту — дослідження впливу мікрогравітації, що є постійним фактором космічного польоту, на ріст та розвиток рослин. Було обрано три види рослин: рапс, соя та мох. Протягом польоту Леонід Каденюк виконав десять експериментів.
На борт корабля кожному члену екіпажу за його бажанням дозволялося взяти певну кількість речей. При чому існував поділ речей на офіційні й особисті. У якості офіційних на борт корабля Леонід Каденюк узяв три прапори України, герб нашої держави, портрети Т.Г. Шевченка та С.П. Корольова.
Погляд на Землю з висоти космічного польоту здатен змінити світосприйняття будь-якої людини. Так трапилося і з Каденюком. Про це він написав книгу «Місія – космос», яку побачив світ у 2009 році.
На запитання – навіщо літати в космос, завжди відповідав коротко: «Щоб покращити життя на Землі».
За матеріалами: науковий журнал «The Universe. Space. Tech»
Україна відзначає 23 річницю польоту першого українького космонавта
Найцікавіші матеріали