03 червня Нацбанк України введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять аналогічні банкноти, повідомляють у пресслужбі НБУ.
Нова обігова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) нова 10-гривнева монета суттєво відрізняється від обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень.
На реверсі монети зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.
Зазначається, що номінальний ряд гривні скоротиться до 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).
– Монети перебувають в обігу близько 20 - 25 років. Натомість банкноти номіналом 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу - у середньому один-два роки. Тож банкноти потрібно майже щороку друкувати, обробляти і зберігати. Водночас обіг монет потребує від держави значно менших зусиль та коштів, – пояснюють в регуляторі.
У Нацбанку підкреслюють, що із урахуванням строку служби монет заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дасть змогу державі заощадити близько 1 мільярда гривень.
Також повідомляється, що непотрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 гривень на обігові монети цього номіналу – можна буде необмежений період часу розраховуватись одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами.
А в результаті природного зношення банкноти будуть поступово замінюватися в обігу монетами.
Аверс монети
Реверс монети
Читайте також: Зеленський підписав закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення
Читайте також: В Україні створили карту, яка відображає вплив Covid-19 на економіку
Читайте також:Ринки відкриють: в МОЗ назвали умови відвідування