В Україні – День пам’яті жертв політичних репресій

В Україні – День пам’яті жертв політичних репресій
0
199
0
В Україні – День пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодня, 17 травня, в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій.

День пам’яті жертв політичних репресій щорічно відзначається у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць і таборів.

Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

Один із трагічних символів тієї доби є київська Биківня – у Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 1930-х – у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряді із такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.

Читайте також: Дорога смерті «Рівне-Сосонки»: історія наймасовішого вбивства євреїв у Рівному 

Традиційно в День пам’яті жертв політичних репресій по всій країні відбувається покладання квітів до пам’ятних знаків, а також проходять жалобні віче і церемонії.

За матеріалами Укрінформ

0
Суспільство
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
145
Українцям дозволили міняти ім’я «по-батькові» в паспорті
0
Читати далі
83
Рівненські ректори зустрілися із Президентом України
0
Читати далі
393
Рівненські «Слуги» отримали керівника обласного осередку
0
Читати далі
395
У Рівному в тролейбусі помер чоловік
0
Читати далі
539
Пішов з життя відомий рівненський викладач та митець – Федір Герладжі
0
Читати далі
529
Чоловік, який облив кислотою рівненську депутатку, потрапив на кадри відеоспостереженння: просять допомогти розшукати
0
Читати далі
76
У трьох ЦНАПах Рівненщини можна зробити ID-карту з 14 років
0
Читати далі
69
Рівненські поліцейські подарували в дитяче онкологічне відділення інфузомат (ФОТО)
0
Читати далі
145
На Рівненщині ще 15 людей захворіло коронавірусом
0
Читати далі