В Україні масово «поклали» сайти Нацполіції

В Україні масово «поклали» сайти Нацполіції
0
389
0
В Україні масово «поклали» сайти Нацполіції

23 вересня на низці сайтів регіональних представництв Національної поліції стався збій — вони "лягли" і припинили роботу. Цьому передував вихід на кількох обласних сайтах поліції новин, які виявилися фейковими. Усе це сталося під час українсько-американських військових навчань, пише Суспільне. Поки над Києвом та ще кількома містами літали американські військові конвертоплани й американське посольство закликало махати їм рукою, невідомі поки хакери "ховали" українських військових та американських радників, «гвалтували» за їхньої допомоги дівчат та «зчиняли екологічну катастрофу» на об'єктах інфраструктури.

Що сталося

Збій стався через несанкціоноване втручання в роботу центрального сайту Нацполіції, що, в свою чергу, спричинило «падіння» його регіональних сторінок.

— Сьогодні (23 вересня - ред.) об 11:45 зафіксовано несанкціоноване втручання у роботу офіційного сайту Нацполіції. У зв’язку з цим на деяких інтернет-сторінках обласних управлінь поліції була поширена недостовірна інформація, — повідомили у пресслужбі НПУ.

Лиха доля спіткала обласні ресурси НПУ у Києві, Сумах, Черкасах, Одесі, Житомирі, Тернополі, Івано-Франківську, Луганську, Чернівцях, Харкові та на Закарпатті. Сторінки видавали помилки 502 або 521, яку видають інтернет-ресурси, коли вебсервер несподівано обриває з'єднання з Cloudflare. Такі помилки можуть свідчити про перенавантаження серверу або про те, що система безпеки могла прийняти підключення від статичних IP-адрес за DDoS-атаку.

Що відбулося в інших регіонах України

На сайті Нацполіції Львівщини опублікували інформацію про загибель трьох військових на Яворівському полігоні, що не відповідає дійсності. Пізніше у поліції Львівської області спростували цю інформацію, але сайт Головного управління Нацполіції області станом на 14:00 23 вересня ще не працював.

Про хакерську атаку на сайт також повідомила поліція Рівного. Там невідомі опублікували інформацію про викид радіоактивних речовин на Рівненській АЕС і введенні у місті Вараш режиму надзвичайної ситуації. Правоохоронці спростували цю інформацію.

Про публікацію неправдивих новин на сайтах НПУ повідомляють також правоохоронці Миколаєва й Херсона. Перед цим на сайті херсонського управління Нацполіції з'явилася інформація "На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі американських військових радників". У Facebook Нацполіції Херсонської області цю інформацію спростували.

Сайт Вінницької поліції також опублікував новину про зґвалтування 16-річної вінничанки, яка не відповідає дійсності.

Водночас сайт поліції Донецької області продовжує працювати.

Читайте також: Рівненщина – в топі найкращих областей в Україні

Читайте також: «На Рівненській атомці відбувся викид шкідливих речовин»: на РАЕС спростували інформацію про аварію

Читайте також: У Рівному ремонтують місток через Устю

0
Кримінал
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
256
З понеділка Рівне – в «червоній» зоні: що дозволено, а що буде під забороною
0
Читати далі
50
Уряд підвищив виплати сімейним лікарям
0
Читати далі
59
Рівненський «Авангард» тепер коштуватиме понад 500 мільйонів
0
Читати далі
158
Два міста та шість районів Рівненщини з понеділка в «червоній» зоні
0
Читати далі
188
Одинадцять обласних центрів з понеділка в «червоній» зоні
0
Читати далі
193
Конституційний суд розпускають, доступ до декларацій відновлено
0
Читати далі
76
Добова кількість хворих на COVID-19 в Україні перевалила за 8 тисяч
0
Читати далі
196
Безвіз України з ЄС залишається
0
Читати далі
398
Завтра двадцять вулиць Рівного та декілька навколишніх сіл залишаться без світла
0
Читати далі