В Україні посилять відповідальність за злочини проти журналістів

В Україні посилять відповідальність за злочини проти журналістів
0
1133
0
В Україні посилять відповідальність за злочини проти журналістів

Депутати Верховної Ради України пропонують карати адміністративними штрафами на суму до 51 тис. грн або обмеженням волі на строк до 5 років, якщо журналістові перешкоджали в його діяльності посадові особи, використовуючи своє службове становище.

В Україні можуть збільшити кримінальні та адміністративні покарання за злочини проти журналістів. Народні депутати України ухвалили сьогодні, 4 листопада, за основу відповідний законопроект №3633. «За» проголосувало 305 нардепів.

Вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, відмова в доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб'єкта владних повноважень і будь-яке інше умисне перешкоджання професійній діяльності журналіста пропонують карати штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 8500 до 17 тис. грн), арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Штраф від 17 до 34 тис. грн, арешт строком до шести місяців або обмеження волі до чотирьох років пропонують запровадити за вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків або переслідування журналіста у зв'язку з його виконанням законної професійної діяльності.

Депутати цим законопроектом пропонують карати штрафами на суму від 34 до 51 тис. грн або обмеженням волі строком до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років, якщо журналістові перешкоджали в його діяльності з використанням службового або посадового становища або за попередньою змовою групою осіб.

Законопроект спрямовано на посилення захисту журналістів, їхніх близьких родичів і членів їхніх сімей від погроз або насильства у зв'язку з їхньою законною професійною діяльністю, а також у разі перешкоджання їхній законній професійній діяльності, йдеться в пояснювальній записці до документа.

Цей проект закону змінює і ч. 4 ст. 345 Кримінального кодексу України. Тепер вона передбачає позбавлення волі строком від семи до 14 років за погрозу вбивством, насильством, знищенням або пошкодженням майна журналіста, а також його близьким родичам або членам сім'ї, умисне заподіяння побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень за законну професійну діяльність журналіста.

Міністерство внутрішніх справ України 15 вересня звітувало, що за 2020 рік в Україні відкрили 148 кримінальних проваджень через перешкоджання журналістській діяльності. Поліція передала до суду 10 проваджень. Найбільше, за інформацією МВС, нападали на журналістів у Києві (17 випадків).

За матеріалами: Гордон

0
Кримінал
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
82
Українцям рекомендують утриматися від подорожей в Туреччину
0
Читати далі
82
З моменту старту ринку землі на Рівненщині уклали півсотні угод
0
Читати далі
274
Що робити рівнянам, яким потрібна друга вакцина, але її немає в області?
0
Читати далі
98
Рівняни привезли п’ять перемог з чемпіонату України з тайського боксу
0
Читати далі
92
На Рівненщині поліцейські виявили майже 4 тисячі правопорушень
0
Читати далі
84
На приватизацію виставили Радивилівський комбінат хлібопродуктів
0
Читати далі
175
У Рівному встановили флагшток для прапора, що замайорить на честь 30-річчя Незалежності України
0
Читати далі
90
Із 5 серпня починають діяти нові карантинні правила перетину кордону
0
Читати далі
63
Італія відкриває кордони для українців: які вимоги для в'їзду
Навіть самоізоляція не може зіпсувати емоції, коли ти в Італії
0
Читати далі