Вчені створили фільтр, який знищує SARS-CoV-2

Вчені створили фільтр, який знищує SARS-CoV-2
0
Вчені створили фільтр, який знищує SARS-CoV-2

Науковці з Університету Х’юстона, разом із колегами з приватних корпорацій, ще з березня працювали над створенням повітряного фільтра, який би вловлював та негайно знешкоджував частинки новітнього коронавірусу. І нещодавно їм це вдалося.

Аби створити ефективний фільтр, довелось чекати на дані з інших лабораторій, які мали визначити, скільки вірус тримається в повітрі та мінімальну температуру, за якої руйнуються його частинки. Виявилось, що SARS-CoV-2 може літати в повітрі до трьох годин і що його можна знищити лише за температури 70 градусів за Цельсієм і вище.

Вчені вирішили потроїти температуру, щоб миттєво знешкоджувати частинки вірусу

Повітряний фільтр випробували в лабораторії Галвестона, лабораторії із четвертим, найвищим рівнем біобезпеки. Схожу ви могли бачити в американському фільмі «Зараза» 2011 року з Лоренсом Фішберном та Меттом Деймоном у головних ролях. Саме в таких лабораторіях досліджують збудники хвороб, які можна використати, як біологічну зброю, та зразки ґрунтів із космічних об’єктів.

Лабораторія четвертого рівня біобезпеки у Бостоні

В лабораторії фільтр показав хороші результати, знищивши 99.8% усіх частинок SARS-CoV-2 вже під час першого прогону повітря. Крім новітнього коронавірусу, через фільтр також пропустили збудник сибірської виразки й результати виявилися ще кращі – знищення 99.9% частинок.

«Його можна використовувати в офісах, літаках, школах і на круїзних лайнерах. Наш повітряний фільтр може стати надзвичайно корисним для суспільства, щоб контролювати поширення коронавірусу», – вважає Жифенґ Рен, керівник Техаського центру надпровідників при Університеті Х’юстона.

Чим особливий цей фільтр?

В основі фільтру – промисловий пінонікель, нагрітий до двохсот градусів за Цельсієм, і саме при такій температурі проводилися дослідження. Однак, за словами вчених, повітряний фільтр може «розганятися» до 250 градусів за Цельсієм.

Так виглядає пінонікель

Промисловий пінонікель пористий: така будова дозволяє повітрю безперешкодно проходити крізь матеріал. Окрім цього, він гнучкий та легко нагрівається, на відміну від традиційних алюмінієвих фільтрів.

Ще однією особливістю конструкції нового повітряного фільтра є те, що він практично не випускає тепло. Цьому сприяють як властивості пінонікелю, так і швидкість, з якою повітря проходить через фільтр. Така технологія дозволяє мінімально впливати на температуру в приміщенні та зберігати максимальну ефективність пристрою.

«Вперше наука запропонувала технологію для профілактики передачі SARS-CoV-2 повітряним шляхом», – каже Файсал Чіма, співавтор дослідження.

За матеріалами: Tokar.Ua

Читайте також: Як зміняться смартфони за наступні 10 років

Читайте також: Чи шкідливий 5G-зв’язок: руйнуємо популярні міфи

Читайте також: Ілон Маск розробляє програму, яка дозволить людям спілкуватись будь-якою мовою

 
0
i-серфінг
Найцікавіші матеріали
У Рівному чоловік на смерть збив жінку і втік. Його розшукали
0
Читати далі
На Рівненщині перекрили черговий канал незаконного перетину кордону особами призовного віку
0
Читати далі
У Рівному за приватні кошти відкриють нову школу з укриттям для безпечного навчання дітей
0
Читати далі
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули 3 дітей
0
Читати далі
У Вараському районі керманич наїхав на пішохода та втік
0
Читати далі
Зеленський представив «план стійкості» у Верховній Раді
0
Читати далі
У Рівному судять зрадницю, котра перейшла на бік ворога
0
Читати далі
Реверсна дотація допоможе державі захистити громади прифронтових та деокупованих територій
0
Читати далі
Жителя Сарненського району судитимуть за організацію схеми для ухилянтів
0
Читати далі