Відпустка та листок непрацездатності: що потрібно знати рівнянам при усиновленні дитини

Відпустка та листок непрацездатності: що потрібно знати рівнянам при усиновленні дитини
0
96
0
Відпустка та листок непрацездатності: що потрібно знати рівнянам при усиновленні дитини

56 календарних днів оплачуваної відпустки надається особі, котра усиновила дитину. 70 календарних днів – при усиновленні двох та більше дітей. Якщо дитину всиновило подружжя – відпустка надається одному з них на вибір, повідомляють в Управлінні Держпраці Рівненської області.

Слід відмітити, що особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини за умови, якщо заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішення суду про усиновлення дитини.

Також особам, які усиновили дитину або взяли дитину під опіку, лікарем жіночої консультації на  підставі свідоцтва про народження дитини та рішення суду про її усиновлення або встановлення опіки видається листок непрацездатності на період з дня усиновлення або встановлення опіки до дня закінчення післяпологової відпустки тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів у разі  одночасного усиновлення двох і більше дітей, 90 календарних днів – для  жінок, віднесених до І-ІV категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), що відраховуються з дня народження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження та рішенні суду про її усиновлення, – розповідає завідувач сектору державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Маргарита Захарчук.

Оплата листка непрацездатності проводиться відповідно до чинного законодавства

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: