Воїни – інтернаціоналісти просять забезпечити гідний рівень життя та посилити їхній соціальний захист

 Воїни – інтернаціоналісти просять забезпечити гідний рівень життя та посилити їхній соціальний захист
0
182
0
 Воїни – інтернаціоналісти просять забезпечити гідний рівень життя та посилити їхній соціальний захист

Напередодні відзначення 31-ої річниці виведення військ з Афганістану, сьогодні відбулося засідання круглого столу за участі першого заступника голови Рівненської обласної ради Сергія Свисталюка, першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна та воїнів – інтернаціоналістів.

Під час зустрічі учасники обговорили найбільш проблемні питання, які виникають у ветеранів війни Афганістану.

За словами голови Рівненської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Сергія Зінича, багато учасників війни в Афганістані потребують протезування, як зубів так і верхніх та нижніх кінцівок, а також постійного лікування.

Всі ці роки афганці змушені були відстоювати свої соціальні гарантії. Ми розуміємо, що жодна влада не зможе вирішити наші проблеми, але мені приємно відзначити, що в нас є розуміння та співпраця з обласною владою, – відзначив Сергій Зінич.

Сергій Свисталюк зауважив, що в області діє «Обласна програма матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення».

Відповідно до цієї програми ми можемо надавати матеріальну допомогу на лікування, однак вона не є такою масштабною як би хотілося всім, в тому числі і нам. Хочу також наголосити, що наші керівники медичних закладів завжди ідуть на зустріч ветеранам та надають кваліфіковану допомогу, – зазначив перший заступник голови обласної ради.

В ході засідання Сергій Зінич повідомив, що вони підготували тристоронню угоду про взаємодію та співпрацю між Рівненською обласною радою, Рівненською ОДА та Рівненською обласною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану.

В документі зазначаються пункти, які мають на меті забезпечити гідний рівень життя ветеранів війни, інвалідів, учасників бойових дій, членів сімей загиблих та посилити їхній соціальний захист.

Зокрема, забезпечити соціальні виплати, надання пільг, компенсацій та гарантій відповідно до Закону України від 22.10.1993 року №3552-XII, забезпечити: щорічне оздоровлення ветеранів-війни, безоплатний проїзд автобусами приміських маршрутів, виплати щорічно допомоги сім’ї загиблих з обласного бюджету, безоплатне отримання ліків за рецептами та зубопротезування тощо.

Представники влади домовилися, що ознайомляться з усіма пунктами угоди, можливо, підкорегують деякі підпункти та впродовж місяця підпишуть документ про співпрацю.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
69
На брифінгу МОЗ повідомили нові деталі ситуації з Covid-19 в Україні
0
Читати далі
79
В Рівненській обласній лікарні помер лікар-анестезіолог
0
Читати далі
146
У Рівному СБУ вилучила в банди, причетної до замовлення вбивства, 600 кілограм бурштину (ФОТО)
0
Читати далі
198
«Помстився»: на Рівненщині юнак підпалив супернику сіновал (ФОТО)
0
Читати далі
40
Уряд пропонує підвищити штрафи за підпал сухостою
0
Читати далі
359
Водій загинув, машина в канаві: на Рівненщині розслідують смертельну ДТП
0
Читати далі
53
У Єврокомісії закликали продовжити заборону пересування у Шенгенській зоні
0
Читати далі
53
Через дитячі пустощі з вогнем на Радивилівщині сталося дві пожежі
0
Читати далі
133
COVID-19 на Рівненщині: 2 нових хворих і 19 підозр
0
Читати далі