Світ пам'ятає: у Рівному відзначили 33 річницю Чорнобильської трагедії

Світ пам'ятає: у Рівному відзначили 33 річницю Чорнобильської трагедії
0
478
0
Світ пам'ятає: у Рівному відзначили 33 річницю Чорнобильської трагедії

 

 

33 роки минуло з дня страшної техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Сьогодні з цієї нагоди біля пам’ятного знаку «Жертвам аварії на ЧАЕС» відбувся мітинг-реквієм.

Духовенство Рівненської єпархії Української Православної Церкви відправили панахиду за загиблими ліквідаторами аварії ЧАЕС та вшанували їх хвилиною мовчання.

Вшанувати героїв прийшло близько сотні небайдужих мешканців, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб, заступник голови ОДА Олександр Корнійчук, чорнобильці, керівник ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Георгій Хиля, а також президент французької асоціації «Друзі Рівненської області» Ніколь Каденель, яка щорічно організовує для дітей чорнобильців відпочинок на півдні Франції.

У своєму виступі Ніколи Каденель розповіла, що більша ста сімей Франції щорічно запрошують діток на відпочинок, медичну, фізичну та тілесну реабілітацію.

«Велика людська щедрість ваших ліквідаторів заслуговує на повагу кожної людини. Завдяки їхній та вашій мужності ми зберегли життя для всієї планети. Весь світ повинен це визнати.», - зауважила президент французької асоціації.

Вона наголосила, що часто соромиться своєї французької національності через очільників держав, які забувають про сім’ї ліквідаторів чорнобильської аварії.

«Ми хочемо побороти їхню байдужість. Тому, що людей, яких ми приймаємо ви – не забутий народ. Дякую всім вам.» - сказала Ніколь Каденель.

Окрім оздоровлення дітей французька асоціація «Друзі Рівненської області» відправляють на Рівненщину медичне обладнання та хіміопрепарати.

По завершенню заходу всі присутні поклали квіти до пам’ятника жертвам аварії «І живим, і мертвим, і ненародженим». Про це інформує офіційний сайт Рівненської обласної ради.

 

 

0
# Рівне # вшанування у пам'ять 33 річниці Чорнобильської АЕС
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
97
У Сарнах через зсув піску загинула дитина (ФОТО)
0
Читати далі
51
У Рівному знайшли ще одне сховище отрутохімікатів
0
Читати далі
77
Рівненський "Верес" підписав вісьмох новачків
Контракти з народним клубом "Верес" сьогодні офіційно уклали вісім футболістів. У новому сезоні у складі рівнян виступатимуть оборонці Ігор Солдат та Сергій Чеботаєв, півзахисники Юрій Соломка, Віталій Тимофієнко, Сергій Любчак, Євген Морозенко і Віталій
0
Читати далі
122
Стали відомо чому отруїлося так багато людей у кафе в Мізочі
0
Читати далі
56
На Рівненщині горів металевий вагончик(ФОТО)
0
Читати далі
146
Лідер політичної партії “Слуга Народу” Дмитро Разумков на Рівненщині
0
Читати далі
76
У Рівному через конфлікт з прихильниками однієї партії рівнянин отримав серйозні опіки очей
0
Читати далі
82
У Рівному за неготовність будинків до подачі тепла відповідають самі мешканці
0
Читати далі
80
Рівнеоблавтодоре, прощавай? Або сім приватних фірм на «чужому» полі
0
Читати далі