Всі районні лікарні на Рівненщині отримають нове кардіологічне обладнання на півсотні мільйонів гривень

Всі районні лікарні на Рівненщині отримають нове кардіологічне обладнання на півсотні мільйонів гривень
0
602
0
  • Всі районні лікарні на Рівненщині отримають нове кардіологічне обладнання на півсотні мільйонів гривень
  • Всі районні лікарні на Рівненщині отримають нове кардіологічне обладнання на півсотні мільйонів гривень

В рамках наступного етапу проекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки» покращуватимуть технічне забезпечення районних лікарень. Відповідно до проведення закупівель та плану розвитку медицини районні лікувальні заклади отримають новітнє обладнання для кардіологічних відділень. А саме апарати для ультразвукових досліджень серця, дефібрилятори-монітори, 12-канальні електрокардіографи з автоматичною обробкою, прилади для комбінованого добового Холтерівського моніторування ЕКГ та АТ з програмним забезпеченням та 2 додатковими ЕКГ реєстраторами, система для проведення тредміл-тесту, Апарат для експрес-визначення тропоніну, D-дімеру та інших кардіомаркерів.

Нові апарати дозволять діагностувати серцево-судинні захворювання у мешканців районів у найкоротший час та за потреба доставляти їх на лікування у Рівненський та Сарненський кардіоцентри. Один з них вже працює, а центр у Сарнах тільки починають облаштовувати. Власне, для транспортування таких хворих рік тому всі районні лікарні і отримали сучасні реанімобілі.

За словами керівника групи  консультантів проекту Світового банку у Рівненській області Сергія Рибачка, наразі процедура закупівлі запланованого для районних лікарень обладнання триває. Змагаються у торгах не тільки постачальники, а й іноземні виробники профільного обладнання. По частині лотів вже оголошені переможці. Так, апарати для ультразвукових досліджень на Рівненщину постачатиме нідерландська компанія-представник виробника Philips Medical Systems Nederland B.V.. Частина закупівель ще тривають. Загальна ж вартість всього обладнання – більше 50 мільйонів гривень.

Теперішнє обладання здолбунівської ЦРЛ

Тим часом на таке технічне поповнення дуже чекають в районних лікарня. Адже оновити обладнання там не так просто. Адже для цього потрібно шукати кошти районних бюджетах або залучати благодійників. А з цим дуже не просто.

- Насправді дуже чекаємо на нове обладнання. Адже зараз змушені проводити діагностику на обладнанні, якому більше 12 років. Деяке з них лікарня отримувала за кошти бюджету, а частину вдалось залучити завдяки підтримці спонсорів, меценатів та міжнародних благодійних організацій, - зауважив головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні Владислав Сухляк (на фото). –  В той  же час поставка нового обладнання дозволить суттєво підвищити лікувальний потенціал медичного закладу.

Нагадуємо, що перший в області серцево-судинний центр Рівненської обласної клінічної лікарні  відкрили в лютому. За декілька місяців фахівці центру виконали  більше 250 інтервенційних оперативних втручань.  Загалом вдалося значно знизити рівень летальності пацієнтів від інфаркту міокарда, і нині він становить 5,7.

У червні обласна лікарня завдяки проекту Світового Банку отримала майже 3000 комплектів витратних матеріалів для проведення операцій при серцево-судинних захворюваннях.  А саме – 549 наборів катетерів діагностичних, 570 провідникових катетерів, 575 провідників керованих, 420 балонів для ангіопластики, 31 пристрій для тромбоаспірації, 31 мікрокатетер,  648 коронарних стентів. Отримуватимуть їх рівненські пацієнти для операцій абсолютно безкоштовно. 

Довідково: У Рівненській області триває реалізація субпроекту «Поліпшення охорони здоровя на службі у людей Рівне» проекту Міністерства охорони здоровя України та Світового банку «Поліпшення охорони здоровя на службі у людей». Журналіст Юрій Дюг спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Рівненщині.

0
Здоров'я # Сергій Рибачок # Владислав Сухляк # Світовий банк
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Читайте також
432
"Золота година": Хворих на серцево-судинні захворювання з Рівненщини рятуватиме не тільки вправність лікарів, а й сучасне обладнання та... Інтернет
0
Читати далі
637
Медикам Рівненщини безкоштовно роздавали комп`ютерну техніку
0
Читати далі
1641
Директор Рівненського медколеджу  депутатам Рівнеоблради: «Я хочу на дачу і на пенсію, буду радником»
2
Читати далі
123
Нідерландське представництво Philips поставить на Рівненщину 19 УЗІ-сканерів
0
Читати далі
3028
Врятувати за дві години: північні райони Рівненщини матимуть свій суперсучасний серцево-судинний центр
0
Читати далі
1137
На Рівненщині для лікарів купили 300 комп’ютерів за 10 мільйонів гривень
0
Читати далі
Найцікавіші матеріали
125
Юлія Руда: "Впевнено ми знову йдемо в сезон"
Чимало ми говорили по СК "Золота осінь" із художньої гімнастики. Нині редакція "ВСЕ про СПОРТ" знайомить вас із старшим тренером Юлією Рудою. Ми розпитали про майбутній змагальний сезон. Тож, що чекає нас в найближчі місяці?
0
Читати далі
42
Щоб не сумували: «Вар’яти Шоу» їдуть у Рівне з новою ексклюзивною програмою
0
Читати далі
100
На Рівненщині продовжується боротьба з агресивними комахами (ФОТО)
0
Читати далі
340
Хлопчика-знайду з Рівненщини, після зречення, мати забрала додому
0
Читати далі
947
"Маски-шоу": на трасі біля Рівного спецпідрозділ "КОРД" затримав грабіжників на BMW
0
Читати далі
102
Рівненщина презентувала власні ексклюзивні поштові марки
0
Читати далі
236
Костопільські поліцейські оперативно розшукали водія, який збив велосипедистку
0
Читати далі
409
Працівник колонії на Рівненщині продавав засудженим наркотики
0
Читати далі
155
На Рівненщині оперативники "пов`язали" квартирних злодіїв
0
Читати далі