З історії рівненського спідвею: рівно 33 роки тому Ігор Марко став Чемпіоном Європи зі спідвею

0

13 липня 1986 року на Рівненському Мототреці вперше проводився фінал чемпіонату Європи (світу) зі спідвею серед юніорів...

На той момент назва турніру в якому визначалися найкращі юніори "Старого Світу" офіційно носив назву особистого чемпіонату Європи. Хоча насправді до участі у змаганнях допускалися й гонщики з США, Австралії, Нової Зеландії та інших країн. Тому неофіційно переможець турніру вважався чеміоном світу.

Історія виявлення найсильнішого юніора Європи бере свій початок в 70-х роках XX століття. Ідейними натхненниками нового турніру стали тодішній віце-президент комісії з трекових перегонів міжнародної федерації мотоспорту (FIM) швед Карл Густав Рінгблюм та член польського мотоциклетного союзу (PZM) Броніслав Ратайчак. В першу чергу саме завдяки їхнім зусиллям в 1977 році в міжнародному спідвейному календарі з'явилися дати проведення двох півфіналів (в польському Гданську та словенському Кршко) і фіналу чемпіонату Європи серед юніорів (в датському Войенсі), в якому мали право стартувати спортсмени до 21 року.  Першим чемпіоном Європи серед юніорів став датчанин Альф Буск.

Починаючи з 1979 року до участі в чемпіонаті Європи серед юніорів були допущені молоді гонщики з інших континентів, що фактично перетворило цей турнір на неофіційний чемпіонат світу серед юніорів. І одразу титул найсильнішого юніора Європи попрямував до… США, адже саме американець Рон Престон в  блискучому стилі виграв фінал чемпіонату в радянському Ленінграді, де в п’яти заїздах втратив лише 2 пункти.

У 1986-му році змагання завітали до Рівного на найкращий стадіон для спідвею у колишньому СРСР...