На Рівненщині коронавірус діагностували у 107 медичних працівників, майже дві сотні медиків – звільнились від початку пандемії за власним бажанням. Ця інформація стала відома під час брифінгу за участі начальника управління охорони здоров’я області Олега Вівсянника.
Найбільшим спалах залишається у Рівненській обласній клінічній лікарні. Попри те, що заклад не є опорним у перших двох хвилях лікування хворих з COVID-19, інфекцію там підтвердили у 74-х медпрацівників, 16 з яких – лікарі. На стаціонарному лікуванні із РОКЛ перебуває 8 медпрацівників.
Висновки роботи спеціальної комісії, яка може дати відповідь на питання про причини спалаху захворювання в обласній лікарні, мають бути у наступний вівторок, – сказав Олег Вівсянник.
Очільник медицини області зазначив, що попри те, що частина медпрацівників захворіла, поки немає жодного звернення від керівників медзакладів Рівненщини щодо дефіциту персоналу. Олег Вівсянник вкотре нагадав, що в управлінні створюють документальний резерв, щоб у разі потреби підсилити медзаклади спеціалістами.
Щодо звільнень медичних працівників, то таких від початку карантину є 187. За даними Олега Вівсянника, це 25 лікарів, 64 середнього медперсоналу і 98 молодшого медперсоналу.
– Оцінюємо, що переважну більшість в даному випадку відіграв психологічний фактор, можливо, хтось був неготовий працювати в такому режимі.
Що ж до роботи медичних працівників, які через незатребуваність від початку карантину пішли у відпустки, то зараз термін цих відпусток завершується. Для прикладу, із майже 1700 медичних працівників Рівненської обласної клінічної лікарні для надання невідкладної меддопомоги від початку пандемії залишалось близько 300 осіб.
– Тепер, ймовірно, у тих відділеннях, які не працюють, закриті на карантин, адміністрацією дано рекомендацію працівникам переходити або підсилити підрозділи, які перенавантажені і надають медичну допомогу. Це, скажімо, приймальне відділення, де потрібно зараз і лікарські кадри, і кадри середнього і молодшого медперсоналу.
Хто не має можливості, – з врахуванням або наявних супутніх хронічних захворювань, або вікового цензу, – такі медичні працівники за власним бажанням мають право йти у відпустку за без збереження заробітної плати. Примусове відправлення у відпустки не підтверджується. Ми постійно з профільним заступником ОДА контролюємо процес находження, кількості виходу працівників РОЛК на робоче місце, – сказав Олег Вівсянник.
За матеріалами Суспільного
З початку карантину на Рівненині звільнилось 200 медиків
Найцікавіші матеріали