З полону звільнили 81 українця

З полону звільнили 81 українця
0
337
0
  • З полону звільнили 81 українця
  • З полону звільнили 81 українця
  • З полону звільнили 81 українця
  • З полону звільнили 81 українця

Президент Володимир Зеленський назвав великим досягненням звільнення українців з полону та їхнє повернення на підконтрольну Україні територію, до рідних і близьких.

– Я хочу привітати всіх українців. Я не знаю, як це назвати. Велика перемога. Найголовніше – люди вдома, – сказав Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ після того, як літак зі звільненими 76 українцями приземлився в аеропорту «Бориспіль».

Нагадаємо, двадцять дев’ятого грудня було звільнено вісімдесят одну особу. Сімдесят шість з них повернулися в Україну, а п’ятеро залишилися на тимчасово окупованих територіях зі своїми сім’ями.

Президент зауважив: якщо ці люди висловлять бажання переїхати на підконтрольну Україні територію, їм буде надано таку можливість.

За словами Глави держави, сьогоднішнє звільнення – це виконання першої частини домовленостей, які були досягнуті під час саміту у Нормандському форматі в Парижі.

– Я хочу подякувати всім лідерам «Нормандської четвірки». Все, про що домовлялися в цьому питанні, виконано, – підкреслив Президент.

Володимир Зеленський також висловив вдячність усім, хто долучився до того, щоб найбільше в історії України звільнення відбулося, і працював для цього 24 години сім днів на тиждень.

– Найголовніше – люди вдома. Як ми говорили, так і зробили – до Нового року. Тому зустрічатимуть Новий рік у сім’ях, вдома, з батьками, з дітьми. Це чудово, – резюмував Президент.

Передача колишніх працівників спецпідрозділу «Беркут» була умовою взаємного звільнення у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених». Це рішення було політичним і складним, але воно не вплине на розслідування злочинів, вчинених проти активістів Майдану, заявив Президент України Володимир Зеленський.

– Щодо «беркутівців» – так, це умова цього звільнення «всіх на всіх». Ми забирали наших героїв. Я вважаю, що це було складне рішення. Рішення політичне – це правда
, – сказав Президент після зустрічі українців, які повернулися на підконтрольну територію в рамках найбільшого в історії України звільнення утримуваних осіб.

– Якщо б вони залишилися, ми не отримали б наших розвідників, не отримали б хлопців, які захищали Україну, були в Дебальцевому
, – додав Глава держави.

За його словами, головним пріоритетом у процесі взаємного звільнення є повернення громадян живими.

– Я вважаю, що наші бійці, військові, журналісти – вони всі герої. Ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає. Але ми могли повернути живих. Кожну секунду кожного дня у нас міг зірватися цей обмін. Тому я чинив як Президент України. Моя відповідь дуже проста: я повертав живих. І це – головне, – заявив Володимир Зеленський.

Крім того, Президент пообіцяв, що включення екс-«беркутівців» до списків взаємного звільнення не вплине на розслідування справ Майдану.

– Це ніяк не впливатиме на справи Майдану. Як я і обіцяв, справи Майдану ми закінчимо. Обов'язково, – заключив Президент України Володимир Зеленський.

 

 

 
0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
119
На Рівненщині офіційно відкрили академію всебічного супроводу особливих дітей та їх родин
0
Читати далі
51
У Рівному військові лікарі впроваджують новітнє обладнання (ВІДЕО)
0
Читати далі
1043
ЗАВТРА ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ СВЯТКУЄ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
Главі держави виповнюється 42 роки
1
Читати далі
771
У Рівному військові лікарі впроваджують новітнє обладнання (ФОТО, ВІДЕО)
1
Читати далі
8152
Школи Рівненщини закривають на карантин
1
Читати далі
1178
У Гощанському районі чотири села не платять за комуналку
0
Читати далі
1014
Рівненський аеропорт очолив антирейтинг за кількістю пасажирів
0
Читати далі
548
Через 5-6 років Рівне матиме власні водоочисні споруди: ціна питання – 25 мільйонів євро
0
Читати далі
7706
У Рівному чоловік просто посеред вулиці організував підпільну «наливайку» (ФОТО)
0
Читати далі