З жовтня в Україні зникнуть 25-ти копійкові монети

З жовтня в Україні зникнуть 25-ти копійкові монети
0
З жовтня в Україні зникнуть 25-ти копійкові монети

З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок перестають бути платіжним засобом при здійсненні готівкових розрахунків. Також перестануть бути платіжним засобом гриві старого зразка, випущені до 2003 року, повідомили у пресслужбі Нацбанку України.

– З 1 жовтня ними не можна буде оплачувати товари або послуги, але ці монети можна буде після 1 жовтня здавати в банки і обмінювати їх на банкноти і монети протягом ще трьох років, – сказав заступник голови Національного банку Олексій Шабан під час пресбрифінгу.

За словами заступника голови НБУ, необхідність вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок обумовлюється також тим, що вони не розмінюються, оскільки Нацбанк уже два роки виводить монети номіналом 1, 2 і 5 копійок.

– Вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок спростить готівкові розрахунки. Воно не матиме впливу на інфляцію, оскільки за відсутності монет номіналом 25 копійок під час готівкових розрахунків можуть застосовуватися правила заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою  за товари, роботи чи послуги до сум, кратних 10 копійкам, – повідомив представник НБУ.

Зауважимо, що впродовж наступних трьох років монети та старі банкноти можна буде обміняти в банку (до 30 вересня 2021 року – у всіх банках, після цього – тільки в НАБУ, Ощадбанку, ПриватБанку, ПУМБі або Райффайзен Банк Аваль)

Читайте також: Україна очікує на поставку 665 000 доз вакцин від грипу

Читайте також: Шмигаль натякнув на продовження карантину з листопада

Читайте також: В українській армії з'явилися нові емблеми та знаки (ФОТО, ВІДЕО)

0
Економіка
Найцікавіші матеріали
У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє неповнолітніх
0
Читати далі
Жительку Рівненщини шахрай ошукав на 300 тисяч гривень
0
Читати далі
Економічне партнерство України з США: про що йдеться
0
Читати далі
Рівненський нардеп Олександр Аліксійчук «Ми ніколи не зловживаємо державними коштами…»
0
Читати далі
Рівненщина відкрила 31 Центр життєстійкості
0
Читати далі
У Рівному на ринку з висоти 4 поверху впав чоловік. Це сталося під час будівництва
0
Читати далі
На Рівненщині викрито групу осіб, які незаконно переправляли військовозобов’язаних за кордон
0
Читати далі
Керівницю однієї з держустанов Рівненської області викрили на хабарі
0
Читати далі
Учні Рівного матимуть додаткові вихідні на Великодні свята
0
Читати далі