Закон про медреформу вже набув чинності

Закон про медреформу вже набув чинності
0
475
0
Закон про медреформу вже набув чинності

Вчора, 30 січня, набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" № 2168-VIII від 19.10.2017. Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я.

Уже триває підготовка до створення Національної служби здоров’я України — національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Тепер зможемо оголосити конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників. Плануємо, що до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

Також розпочався процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Звертаємо увагу керівників медзакладів на важливість ознайомлення з законодавством та нашими рекомендаціями щодо процесу автономізації.

Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі. привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.

Українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

0
# медреформа
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
120
В ОДА розповіли про ситуацію з грипом в області (ВІДЕО)
0
Читати далі
78
У Березному змагалися козаки з усієї України
0
Читати далі
329
У Рівненському районі пройшов найстаріший волейбольний турнір (ФОТО)
0
Читати далі
212
У Рівненському районі правоохоронці вилучили «траву» (ФОТО)
0
Читати далі
221
На Березнівщині вночі гасили пожежу
0
Читати далі
137
На Рівненщині можуть подорожчати автомобілі
0
Читати далі
115
Львівські «Карпати» підписали Олексія Хахльова-молодшого з Рівненщини
0
Читати далі
732
Експрацівник прокуратури, який продав 60 кілограмів ртуті у Рівному, вийшов на волю
0
Читати далі
247
Рівненська обласна дитяча лікарня отримала новенький портативний УЗД апарат (ФОТО)
0
Читати далі