Зеленський підписав закон про бурштин: що зміниться?

Зеленський підписав закон про бурштин: що зміниться?
0
749
0
Зеленський підписав закон про бурштин: що зміниться?

Двадцять восьмого грудня Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину». Законом передбачено врегулювання земельного питання доступу до покладів бурштину, повідомляє сайт Міненергетики й захисту довкілля.

Законом передбачено врегулювання земельного питання доступу до покладів бурштину.

Також запроваджується єдиний дозвіл на розвідку з правом видобутку терміном на 5 років на ділянки до 10 га з визначенням початкової вартості продажу на аукціоні. Цим законом усувається гірничий відвід й дозвіл на зняття родючого ґрунту.

Крім того, встановлюється кримінальна відповідальність за незаконний видобуток, збут або переробку корисних копалин без відповідних дозволів та за ухилення від рекультивації земель.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський закликав Кабінет міністрів розробити та внести до парламенту законопроекти щодо легалізації грального бізнесу і видобутку бурштину до 1 жовтня 2019 року. За оцінками експертів, бюджетні втрати України від нелегального грального бізнесу, видобутку бурштину та вирубки лісу становлять 400 мільйонів на рік.

ЗАКОН ПРО БУРШТИН: ЩО ЗМІНИТЬСЯ?

– Згідно із документом, запроваджується механізм резервування земельних ділянок для потреб надрокористування до початку проведення аукціону чи конкурсу. У чинному Кодексі про надра така стаття відсутня.

– Вводиться єдиний дозвіл на розвідку з правом видобутку бурштину на 5 років на ділянки до 10 га через електронні аукціони ProZorro. У чинному Кодексі про надра така норма відсутня.

– Початкова ціна продажу на аукціоні спецдозволу на видобуток бурштину становитиме 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000 грн) за 1 га землі. Як було раніше: початкова ціна розраховувалась центральним органом виконавчої влади, виходячи з вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовищ або ділянок надр відповідно до методики, встановленої Кабміном.

Також встановлюється кримінальна відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, передачу, переписання, переробку корисних копалин, законність яких не підтверджується відповідними документами. Кримінальна відповідальність передбачена і за ухилення від рекультивації земель.

– Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 240, за якою незаконний видобуток, збут, придбання і перевезення бурштину каратиметься штрафом від штрафом від 3 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис - 170 тис грн). У чинному Кримінальному кодексі така норма відсутня.

– Також може застосовуватись обмеження волі на термін від 2 до 3 років або позбавлення волі на той самий термін із конфіскацією майна.

– Ті самі дії, вчинені повторно або у великих розмірах, або на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, караються позбавленням волі на строк від 4 до 7 років із конфіскацією майна.

– Сприяння посадової особи з використанням службового становища – позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна.

– Водночас видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке не пройшло відповідно до закону обов'язкову сертифікацію, тягне за собою штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів для громадян, і 200-300 – для посадових осіб.

– Якщо ж особа, яку протягом року оштрафували за таке ж порушення, вчинила його повторно, на неї накладуть штраф від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів (5100 - 10 200 грн).

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
51
«Навіть злякатися не встигла»: у Рівному ламали двері аби дістати дівчинку (ФОТО)
0
Читати далі
260
У Рівному на вулиці померла жінка
0
Читати далі
290
У Рівному виступить популярний репер Jah Khalib
2
Читати далі
148
У Рівненському районі горіла зерносушарка (ФОТО)
0
Читати далі
59
Рівненська «Регіна-ОСДЮСШОР» здобула чергові три перемоги в Чемпіонаті України
0
Читати далі
152
Рівнянин поки без медалі на Юнацьких олімпійських іграх
0
Читати далі
995
За держзраду завербованому бойовику з ДНР «світить» до 15 років тюрми, – прокуратура Рівненської області
0
Читати далі
1188
Керівника слідчого підрозділу Житомирської області підозрюють у хабарі за перевезення лісу (ФОТО)
0
Читати далі
150
На підприємствах Рівненщини понад 10 тисяч разів порушували безпеку у 2019
0
Читати далі